Home  |  Açıklamalar   |  Yurttaşların Pahalılıktan ve İstismarlardan Korunması Hedefiyle AKEL Heyeti Tüketicileri Koruma Dairesi Yetkilileriyle Bir Araya Geldi

Yurttaşların Pahalılıktan ve İstismarlardan Korunması Hedefiyle AKEL Heyeti Tüketicileri Koruma Dairesi Yetkilileriyle Bir Araya Geldi

 

 

AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Stefanos Stefanu ile Enerji, Ticaret, Sanayi ve Turizm konuları sorumlusu Milletvekili Kostas Kosta’nın da yer aldığı AKEL heyeti Tüketicileri Koruma Dairesi Müdür Yardımcısı ve yetkilileriyle bir araya geldi.

 

Daire’nin rolü ve çalışmaları hakkında bilgi verilen görüşmede özellikle bankaların istismar ettikleri hükümlerden kaynaklanan sorunlar ele alındı. Tüketiciyi Koruma Dairesi bugüne kadar, bankaların bu tür hareketlerine ilişkin yedi karar yayınladığı belirtilirken, devletin Hukuk Dairesi’nin davaları mahkemelere taşımasında uzun bir gecikme olduğu da kaydedildi. Ayrıca Hukuk Dairesi’nde beklemekte olan piyasa gözetimine ilişkin yasa tasarısı da tartışıldı.

 

AKEL Genel Sekreteri Stefanu pahalılığın dizginsiz bir biçimde artış gösterdiği ve zaten büyük sıkıntılarla boğuşan halkın daha da zorlandığı günümüz koşullarında tüketicilerin korunması ve piyasanın düzgün işleyişi ile ilgili konuların ve kanun tasarılarının büyük önem taşıdığını ve öncelikle derhal ele alınmaları gerektiğini net bir şekilde ifade etti.

 

Son olarak da AKEL Genel Sekreteri bu Daire’nin güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, yurttaşların karşılaşabilecekleri hukuk dışı aşırı borçlandırmalar karşısında korumasız kalmamaları için Tüketiciyi Koruma Dairesi ile işbirliği yapılacağını dile getirdi.

 

PREV

Anastasiadis-DİSİ Hükümeti Ne Meclis’e ne de topluma saygı gösteriyor

NEXT

AKEL heyeti “Purnara” mülteci barındırma merkezinin olduğu Kokkinotrimithia köyünü ziyaret etti