Home  |  Açıklamalar   |  Anastasiadis-DİSİ Hükümeti Ne Meclis’e ne de topluma saygı gösteriyor

Anastasiadis-DİSİ Hükümeti Ne Meclis’e ne de topluma saygı gösteriyor

 

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas yaptığı açıklamada, DİSİ dışındaki bütün partilerin elektrik hesaplarında KDV’nin düşürülmesi konusunda hemfikir olup, onayladıkları yasanın uygulanmasını Sayın Anastasiadis’in engellediğine işaret etti. Pahalılık ve zamların toplumun çoğunluğunun yaşamını olumsuz yönde etkilediği koşullarda hükümetin derhal etkin önlemler alma yerine siyasal güçlerin inisiyatifiyle atılabilecek adımları ve alınabilecek önlemleri dahi engellemeye çalıştığını kaydeden Kukumas, Anastasiadis-DİSİ hükümetinin ne Meclis’e ne de topluma saygı göstermemekte ısrar ettiğini belirtti.

 

Elektrik hesaplarında ve temel tüketim maddelerinin fiyatlarında yaşanan yükselişin binlerce yurttaşı daha büyük sıkıntıların içerisine sokmasına Hükümet ve DİSİ’nin adeta halkla alay edercesine kayıtsız kalmaya devam ettiğinin altını çizen Yorgos Kukumas, bu durumun da hükümetin sadece halkın sorunlarını çözememekle kalmayıp toplumun çoğunluğunun geçim mücadelesi içinde olduğunu dahi anlamadığının bir kanıtı olduğunu dile getirdi.

 

PREV

III. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması’nın ödül törenindeAKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu'nun Konuşması

NEXT

Yurttaşların Pahalılıktan ve İstismarlardan Korunması Hedefiyle AKEL Heyeti Tüketicileri Koruma Dairesi Yetkilileriyle Bir Araya Geldi