Home  |  Açıklamalar   |  Torpille İşe Almayı Meşrulaştırmak İçin Yüksek Mahkeme’ye Kadar Gittiler

Torpille İşe Almayı Meşrulaştırmak İçin Yüksek Mahkeme’ye Kadar Gittiler

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in yaptığı başvuruyu Yüksek Mahkeme’nin reddettiğine işaret ederek, DİSİ’de maaşlı çalışan 4 kişiyi Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in siyasi atama yaparak Cumhurbaşkanlığı’nda özel danışman olarak işe alıp, kamuda kalıcı olarak istihdam etmenin bir yolunu DİSİ hükümetinin bir türlü bulamadığını söyledi. Kukumas hükümettekilerin önce Meclis’le çatıştıklarını, ardından Sayıştay’ı küçümseyen tutumlar ortaya koyduklarını ve tüm toplumu tahrik eden torpille işe alma olayını meşrulaştırmak için Yargıtay’a kadar gittiklerini ama umduklarını bulamadıklarını belirtti.

 

DİSİ hükümetinin sicilinin böylesi adam kayırma olaylarıyla dolu olduğunun altını çizen Yorgos Kukumas, daha öncesinde yaşanan Rikkos Erotokritu, Yannakis Yannaki, Kıbrıs Spor Organizasyonu’ndaki Sialu, Basın ve Enformasyon Dairesi’ndeki Mihailidu olaylarını, poliste yapılan terfileri hatırlatarak, devleti yağmalamaya yönelik bir sistem.in işleyişine dikkat çekti. Kukumas hükümettekilerin on yıldır devlet mekanizmasında istediklerini yaptıklarını, kurumlara ve insanlara zarar verdiklerini, her türlü eşitlik ve hakkaniyet izini ortadan kaldırmaya çalıştıklarını kaydederek, Nikos Anastasiadis’in devamcısı olmayı arzulayan DİSİ’li iki adayın, Averof Neofitu ve Nikos Hristodulidis’in de yapmayı istediklerinin bunlar olup olmadığını sordu.

 

PREV

Akama Yerel Planı hakkında Çevre Dairesi’nin raporu AKEL’in ve çevre hareketlerinin uyarılarını ve endişelerini doğrulamaktadır

NEXT

AİHM hükümetin gösterileri yasaklanmasının kabul edilemez olduğunu netleştirdi