Home  |  Açıklamalar   |  Akama Yerel Planı hakkında Çevre Dairesi’nin raporu AKEL’in ve çevre hareketlerinin uyarılarını ve endişelerini doğrulamaktadır

Akama Yerel Planı hakkında Çevre Dairesi’nin raporu AKEL’in ve çevre hareketlerinin uyarılarını ve endişelerini doğrulamaktadır

 

Akama Yerel Planı hakkında Çevre Dairesi’nin raporu AKEL’in ve çevre hareketlerinin dile getirdikleri uyarıları ve endişeleri doğrulamaktadır. Akama Yarımadası’nı hükümetin uygulamalarından ve büyük ticari çıkarlardan kurtarmak için son dönemde seferber olan binlerce yurttaşı doğrulamaktadır.

 

Önerilen Yerel Plan’da yer alan somut ve önemli hususlar Çevre Dairesi tarafından işaret edildiği şekilde değiştirilmelidir. Ayrıca taş ocağı bölgesinin ve belirli gelişme bölgelerinin korunması gibi özel hükümler, Avrupa direktiflerinin öngördüğü şekilde habitatların korunması ile uyumlu olmadığından daha fazla incelenmelidir.

 

Akama’nın kurtarılması için mücadele devam etmektedir ve ülkemizin bu benzersiz yaşam alanının korunması sağlanıncaya kadar da devam edecektir. AKEL bu yönde Meclis içinde ve dışında çalışmaya devam edecektir.

 

AKEL, yöre sakinlerinin ve arazi sahiplerinin yararına olacak önlemler ve telafi edici teşviklerle bölge toplumunun sürdürülebilir kalkınması için somut öneriler sunduğunu yinelemektedir.

 

PREV

Hükümet, DİSİ ve ELAM bu yıl da tahriklerini tekrarladılar

NEXT

Torpille İşe Almayı Meşrulaştırmak İçin Yüksek Mahkeme'ye Kadar Gittiler