Home  |  Açıklamalar   |  Tatar’ın Cumhurbaşkanı’na yanıtı taksimci talepler hezeyanı

Tatar’ın Cumhurbaşkanı’na yanıtı taksimci talepler hezeyanı

Tatar’ın Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e yanıtı bir tahrik edicilik ve kabul edilemez taksimci talepler hezeyanını teşkil ediyor. İşgalci güç tarafından atanan çıkıp “egemen eşitlik”, hukuk dışı devletin tanınması ve federasyon çözümünün gömülmesi talebinde bulunuyor. Tatar’ın talepleri uluslararası hukukla, BM kararlarının çerçevesiyle ve aynı zamanda Kıbrıslırum-Kıbrıslıtürk, Kıbrıs halkının çıkarlarıyla çatışıyor.

 

Kıbrıstürk toplumunun büyük bir bölümünün Erdoğan ve Tatar’ın iki devletli çözüme ve adamızın nihai olarak taksimine yönelik planlarına karşı direnmesi hiç de tesadüf değildir. Yurdumuzun taksimi ve işgal altındaki bölgenin Türkiye’ye tam entegrasyonu Kıbrıstürk toplumu için geriye sayım ve tüm Kıbrıslılar için yeni bir güvencesizlik döngüsü anlamına gelecektir. Kıbrıslıtürk ilerici güçlerin dinamik direnişi vatanımızın yeniden birleşmesi, işgalden ve bölünmeden kurtuluş umudunu canlı tutmaya katkıda bulunmaktadır.

 

Tatar’ın tahrik ediciliğinin süregiden müzakere çıkmazına da dayandığını herkes anlamalıdır. Hedef, görüşmelerin üzerinde anlaşmaya varılmış olan zemin ve çerçevede yeniden başlatılmasıdır, çünkü bu, Kıbrıs sorununun çözüm zeminini değiştirme ve taksimci reçetelere yönelik planları pratikte geçersiz kılacaktır.

 

PREV

Ne pahalılığa ne de hükümetin özel çıkarlara tapmasına yurttaşların dayanacak gücü kalmadı

NEXT

Akaryakıt Fiyatları Hakkında Hükümete Üç Soru