Home  |  Açıklamalar   |  Ne pahalılığa ne de hükümetin özel çıkarlara tapmasına yurttaşların dayanacak gücü kalmadı

Ne pahalılığa ne de hükümetin özel çıkarlara tapmasına yurttaşların dayanacak gücü kalmadı

 

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas akaryakıt fiyatlarının neredeyse 2 avroya dayandığına ama DİSİ’nin akaryakıt şirketlerinden yana olma konusunda ısrar ettiğine işaret etti. “Hükümet vurgunculuğun üstünü örtmekte ve akaryakıt şirketlerinin kâr oranları hakkındaki formülü sanki bir devlet sırrıymış gibi açıklamamakta ısrar ediyor. Tüm Kıbrıs’ın bildiğini neden saklamaya çalışıyorlar?” diye konuştu.

 

Kukumas “Sonuç itibariyle, pahalılıkla mücadele etmesi için muhalefet hükümete araçlar verirken, hükümetin bunları reddettiği nerede görülmüştür?” diye ekleyen Kukumas, akaryakıtlarda tavan fiyat uygulanması için AKEL’in sunduğu yasa önerisini hükümetin reddettiğini hatırlatarak, AKEL tarafından sunulan bir bakanlık kabul ederken, ertesi gün başka bakanlığın reddettiğini ve şirketlerin elde ettiği aşırı kârlarda azalma olmaması için DİSİ’nin Meclis’te çaba içerisinde olduğunu belirtti.

 

“Gerçek şu ki artık dayanılmaz bir noktadayız. Ne pahalılığa ne de hükümetin özel çıkarlara tapmasına yurttaşların dayanacak gücü kalmadı” diyen Yorgos Kukumas, akaryakıtlarda tavan fiyat uygulanması için yasla çerçevenin güçlendirilmesi yönünde AKEL’in sunduğu yasa önerisinin Meclis’te derhal onaylanması ve aynı zamanda vurgunculuğa ve kartellere karşı mücadele için piyasada sıkı ve kapsamlı kontrollerin de başlatılması gerektiğini vurguladı.

 

 

PREV

Averof Neofitu’nun Maraş’ı ziyareti geçmişte benzin istasyonlarında gazetecilere yaptığı şovları hatırlattı

NEXT

Tatar’ın Cumhurbaşkanı’na yanıtı taksimci talepler hezeyanı