Home  |  Açıklamalar   |  Siyasi güç dengelerini değiştirelim, yurdumuzun ihtiyaç duyduğu büyük değişimlerin önünü açalım

Siyasi güç dengelerini değiştirelim, yurdumuzun ihtiyaç duyduğu büyük değişimlerin önünü açalım

 

AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu’nun Mesajı

 

Pazar günü, Kıbrıs kararını veriyor. Şehirlerimiz ve köylerimiz için, mahallelerimiz ve ilçelerimiz için. Kıbrıs’ın Avrupa’da ve Avrupa Parlamentosu’ndaki varlığı için.

 

Biz iyimser ve kararlıyız. Pazar günü hep birlikte siyasi güç dengelerini ve ülkenin siyasi haritasını değiştirebileceğimize inanıyoruz. Halkı ve genç nesilleri hayal kırıklığına uğratan gidişatı tersine çevirebileceğimize inanıyoruz.

 

Hep birlikte yurdumuzun ihtiyaç duyduğu büyük değişimlerin önünü açalım. İlerici, demokratik ve sosyal değişimlerin önünü açalım. Ülkemizde bu değişimlere inanan ve isteyen herkes için seçenek Kıbrıs’ın ilerici dünyası ile AKEL ve Sol’un kurduğu Toplumsal İttifak’tır.

 

Bütün partiler oyunuzu istiyor. Ancak AKEL-Sol-Toplumsal İttifak’a oy vermek diğer tüm tercihlerden farklıdır ve her şeyden önce halkın çoğunluğunun çıkarları için, emek dünyasının hakları ve bugün pahalılığın ezdiği büyük toplumsal çoğunluğun onuru için talep ve mücadele eden büyük güç olduğumuz için aynı zamanda fark yaratabilecek olandır.

 

AKEL-Sol-Toplumsal İttifak’a verilecek oy aynı zamanda, her gün hayal kırıklığı yaratan ve çözümler üretemeyen Hristodulidis hükümetine karşı ülkedeki tek muhalefetin güçlenmesine de katkı koyacaktır.

 

Güçlü Sol, Avrupa’yı ve Kıbrıs’ı tehdit eden aşırı Sağ’a karşı Avrupa’da ve özellikle de bu ideolojik saplantıların bedelini kanıyla ödemiş olan ve hâlâ daha ödeyen Kıbrıs’ta demokrasi cephesinin güçlü olması demektir.

 

Değerli arkadaşlar, Yurttaşlar,

Pazar günü önümüzdeki ikilemin ne olduğunu bildiğinizden eminim. Güçlü, büyük ve lider bir Sol ile, ülkedeki pek çok şeyi değiştirebiliriz.

Artık söz sizde.

 

PREV

Sol’a verilecek destek halkın çoğunluğu lehine talep ve mücadele etme çabasına güç katacaktır

NEXT

Yerel Yönetimler ve Avrupa Parlamentosu seçimlerinin sonuçları hakkında AKEL Politbürosu'nun açıklaması