Home  |  Açıklamalar   |  Pahalılığa karşı gerekli önlemler derhal alınmalıdır

Pahalılığa karşı gerekli önlemler derhal alınmalıdır

AKEL Politbüro üyesi ve Ekonomi Alanı Sorumlusu Haris Polikarpu yaptığı açıklamada, “Herkes pahalılığın ülkeyi sarstığını anlamaktadır. Kendi dünyasında yaşayan Anastasiadis-DİSİ hükümeti dışında herkes” dedi.

 

Halk yaşam standartlarının çöktüğünü görürken, hükümetin herhangi bir önlem alınmasının gerekli olmadığını savunmaya devam ettiğine işaret eden Polikarpu, “Halkı ve ekonomiyi destekleyecek önlemler derhal alınmalıdır. Artan maliyetleri azaltmak ve pazarda giderek daha da büyüyen vurgunculuğa karşı mücadele etmek için önlemlerin alınması acilen gereklidir” diye konuştu.

 

AKEL’in önerilerinin bu amaca hizmet ettiğini vurgulayan Haris Polikarpu, öncelikle akaryakıtlar üzerindeki çifte vergilendirmenin kaldırılmasıyla akaryakıt fiyatlarının azalacağının altını çizdi.

 

Halkın ve işletmelerin elektrik hesaplarında karşı kaşıya olduğu yükün hafifletilmesi amacıyla, elektrikte KDV’nin %19’dan %9’a indirilmesi yönünde AKEL’in önerisini hatırlatan Haris Polikarpu, ayrıca vurgunculuğa karşı mücadele edilebilmesi için akaryakıt ve temel ihtiyaç ürünlerinde tavan fiyat belirlenip uygulanmasının gerekil olduğunu kaydetti.

 

Polikarpu “Hükümet, halkın artık başka bahanelere ve mazeretlere tahammülünün kalmadığını anlamalıdır. Önlemler alınmalı, hem de hemen!” diye konuştu.

 

PREV

Atıkların Yönetiminde Kapsamlı Bir Stratejiye İhtiyaç Var

NEXT

Kıbrıs'ın kanı sonsuza kadar Cuntacıların elinde olacak