Home  |  Açıklamalar   |  Nikos Anastasiadis şeffaflığı çok geç hatırladı

Nikos Anastasiadis şeffaflığı çok geç hatırladı

 

Nikos Anastasiadis şeffaflığı çok geç hatırladı. Sayın Anastasiadis eski danışmanının yayınladığı üç kitabında kendisine yönelttiği suçlamaları şimdiye kadar yalanlamamıştı. Şimdi ise Makarios Druşyotis’in tanıklıklarının ve suçlamalarının Yolsuzluklara Karşı Mücadele Makamı tarafından araştırma yapılmasını Andreas Mavroyannis’in talep etmesinin yol açtığı baskı üzerine Sayın Anastasiadis de araştırma yapılmasını istiyor. On yıl boyunca Kıbrıs’ta yolsuzlukların devleşmesiyle adı özleşmiş bir kişi şimdi, araştırma yapılmasını istemeye karar verdi.

 

Diğer yandan DİSİ’ci iki adayın, Averof Neofitu ve Nikos Hristodulidis bu konuda suskunluklarını sürdürüyorlar. Yolsuzlukların içerisinde batmış bir hükümetin savunucuları bugün dahi Nikos Anastasiadis’i savunmaya mahkumlar. Onlar eğer Cumhurbaşkanı iktidara seçilirlerse, iktidarlarında ahlak ve iyi yönetim konusunda çıtayı nereye koyacaklarını şimdiden ortaya koymuş oluyorlar.

 

Andreas Mavroyannis Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde, uygulamada şeffaflık ve hesap verebilirlikle hükümetinin farklı bir ahlak anlayışı ve yönetim tarzı olacağını ortaya koyduğu bu inisiyatifiyle de gösterdi. Devletin ilk sıradaki vatandaşından, bizzat Cumhurbaşkanı’ndan başlayarak tüm kamu görevlilerinin ülkeyi uluslararası alanda utandıracak değil, dürüstlük örnekleri olması gerekeceğini gösterdi.

 

AKEL Yolsuzluklara Karşı Mücadele Makamı’nı görevini tam olarak yapmaya ve Cumhurbaşkanı’nın eski danışmanının tüm tanıklıklarını, iddialarını ve suçlamalarını derinlemesine araştırmaya çağırmaktadır.

 

PREV

DİKO’ya cevap

NEXT

DİSİ hükümetinin bütçesini onaylamıyoruz