Home  |  Açıklamalar   |  Hatalarımız ve zaaflarımız hakkında özeleştirel ve cesur bir şekilde tartışacağız

Hatalarımız ve zaaflarımız hakkında özeleştirel ve cesur bir şekilde tartışacağız

Varacağımız sonuçlarla partimizi layık olduğu yere taşıyacağız

Seçimlerin sonucu AKEL açısından olumsuzdur. Bunu ilk andan itibaren dile getirdik ve dört geleneksel partinin de seçimlerde oy kaybının olduğunun arkasına saklanmadık. Bu sonuca yol açan hatalarımız ve zaaflarımız hakkında özeleştirel ve cesur bir şekilde tartışmak ve partimizi tarihinin hak ettiği yere taşımak ve gerekli tüm kararları alarak çok çalışmak için süreçleri zaten başlattık.

AKEL’in yaptığının aksine hükümet ve iktidar partisi seçim sonucunu Anastasiadis hükümetinin, izlediği politikaların ve yaptıklarının ödüllendirilmesi olarak sunmaya çalışıyorlar. Ancak gerçek şu ki hükümetin toplumda hatta DİSİ seçmenlerinin birçoğunda dahi öfke ve hayal kırıklığına yol açan politikaları ve tavırları nedeniyle DİSİ’nin de kaybı oldu.

AKEL hükümetin halk düşmanı politikalarından yurttaşların korunması için ve yurdumuzda ilerici bir değişimin başarılmasının koşullarını yaratmak için Meclis içinde ve dışında mücadeleye devam edecektir.

PREV

AKEL’in egemenlik konusunda 2014 Ortak Açıklamasında var olandan daha fazlasını kabul etmesi kesinlikle söz konusu olamaz

NEXT

Barikatların açılması olumlu bir gelişmedir