Home  |  Açıklamalar   |  Stefanu: Milletvekilliği seçim sonuçları AKEL açısından bir başarısızlık

Stefanu: Milletvekilliği seçim sonuçları AKEL açısından bir başarısızlık

 

Astra radyosuna konuşan AKEL Basın Sözcüsü Stefanos Stefanu dün yapılan milletvekilliği seçiminin sonucunun AKEL açısından bir başarısızlık olarak nitelendirerek, seçimlerde partinin tarihsel olarak ikinci kez düşüş kaydetmesinin çok düşündürücü olduğunu kaydetti.

Bu durumla nasıl başa çıkılacağının Haziran ayı sonunda yapılacak parti kongresinde ele alınacağını söyleyen Stefanu, bir liderlik sorunu olup olmadığı sorusuna kongrede bunun da tartışılacağı ve her zaman olduğu gibi Merkez Komitesi seçiminin yapılacağı yanıtını verdi. Ayrıca Stefanu AKEL’de kararların kolektif olarak alındığını da hatırlattı.

Stefanu AKEL’in bu seçimlerde ne Kıbrıs sorunu konusunda, ne ekonomi ne de toplumu ilgilendiren diğer konularda diğer partilerle aynı olmadığını kanıtlama hedefini önüne koyduğunu ancak belirlediği bu hedefe ulaşamadığını söyledi. Stefanu, AKEL’in başta emekçiler olmak üzere toplumun en geniş kesimlerinin korunması ve toplumsal değişimin gerçekleşmesi için mücadeleye devam edeceğini vurguladı.

Meclis Başkanlığıyla ilgili olarak AKEL’in ne yapacağı sorusuna yanıtında Stefanu, bu konuda henüz herhangi bir şeyin tartışılmadığını, önümüzdeki günler içinde tartışılacağını söyledi.

 

PREV

Seçim sonucundan bağımsız olarak, ideolojimizin ve partimizin DNA'sını oluşturan her şeyi savunmaya devam edeceğiz

NEXT

AKEL’in egemenlik konusunda 2014 Ortak Açıklamasında var olandan daha fazlasını kabul etmesi kesinlikle söz konusu olamaz