Home  |  Konuşmalar   |  Sol Hareket 1. Olağan Kongresi’ne AKEL’in mesajı

Sol Hareket 1. Olağan Kongresi’ne AKEL’in mesajı

Sevgili yoldaşlar,

1.Olağan Kongrenizde hepinize AKEL’in dayanışma selamlarını getiriyorum. Kongrenizin adamızda sosyal ilerleme ve barış için başarılı mücadelelerin bir kilometre taşı olmasını diliyoruz.

Halkımızın ilerici kesimleri olarak biz, ortak vatanımızın topraklarını alın terleriyle sulayanların gerçek efendisi olacağı İki Bölgeli İki Toplumlu Federasyon zemininde yeniden birleşmiş, özgür bir Kıbrıs’ın, farklı bir Kıbrıs’ın inşası çaba ve mücadelesinde ön saflarda olmalıyız.

Geçtiğimiz yıl içerisinde doğal temasımızda karşılaştığımız engellere rağmen, ortak mücadele irademizle pek çok güçlüğü aşabileceğimizi de kanıtladık. Federasyon çözümüne ulaşma ihtiyacını vurguladığımız 24 Nisan’daki paralel kitlesel eylemlerimizle hem ada içerisinde, hem de uluslararası alanda Kıbrıslıların ülkeleri için gerçekten ne istediklerine dair güçlü mesajları birlikte gönderdik. Federasyon çözümüne kimilerinin yoğun bir şekilde karşı çıktıkları günümüz koşullarında, bu mücadeleleri daha da yoğunlaştırmalıyız.

Sevgili yoldaşlar, mücadelelerinizle dayanışma içinde yanınızdayız. Zulüm ve baskı olmaksızın, özgürce konuşmanız için!

Kıbrıslıtürklerin gerçek iradesinin duyulması için!

Sosyal ve kültürel asimilasyon çabalarına karşı toplumsal varoluşunuz için!

Yeniden birleşmiş ve barışçıl bir Kıbrıs’ta Kıbrıslırum yoldaşlarınızla birlikte yeni hedefler için mücadeleye devam etmeniz için!

Kıbrıs’ı sizin istediğiniz şekilde sevebilmeniz için!

Taksim planlarını önleme yolunda ileri!

Kıbrıs’ta barışın engellenememesi için ortak mücadelede ileri!

29 Mayıs 2021 – Lefkoşa

PREV

Kavazoğlu ve Mişaulis’in anısına Dali’de gerçekleştirilen etkinlikte AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu tarafından yapılan konuşma

NEXT

Dimitris Hristofyas’ı Anma Etkinliğinde AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu Tarafından Yapılan Konuşma