Home  |  Açıklamalar   |  Sahtekarlık sahtekarlıktır! Amaca ulaşmak için her yol mubah değildir!

Sahtekarlık sahtekarlıktır! Amaca ulaşmak için her yol mubah değildir!

AKEL-Sol-Yeni Güçler Milletvekili İrini Haralambidu Temsilciler Meclisi Denetim Komisyonu’nun toplantısının ardından yaptığı açıklamada Sayıştay’ın raporunun ardından Avrupa Komisyonu’nun Dolandırıcılıkla Mücadele Bürosu OLAF’ın AB fonlarından eski Dağlık Bölgeleri Geliştirmeden Sorumlu Komiseri’nin şirketlerine verilen yaklaşık 5 milyon Euro hakkında olası dolandırıcılığı araştırdığını belirtti.

 

Haralambidu araştırmanın tamamlanmasının ardından AB’nin bu miktarı Kıbrıs Cumhuriyeti’nden geri ödemesini veya gelecekteki hibelerden düşürülmesini talep edebileceğini de sözlerine ekledi. Konunun siyasi yanına da değinen İrini Haralambidu, söz konusu olaya karıştığı görülen iş insanı Sn. Papaduris’in söz konusu bölgede ticari çıkarları olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Anastasiadis tarafından Dağlık Bölgeleri Geliştirmeden Sorumlu Komiser olarak atandığını hatırlattı. Haralambidu, ayrıca Papaduris’in şirketlerinin üç çalışanının da Cumhurbaşkanlığı tarafından Komiser danışmanı olarak işe alındığına dikkat çekti. Bu yapılanlarla kimin çıkarlarına hizmet edildiğini soran Haralambidu “devletin mi, yoksa işverenlerin özel ticari çıkarlarına mı?” diye ekledi.

 

“Sahtekarlık sahtekarlıktır. Amaca ulaşmak için her yol mübah değildir” diye konuşan Haralambidu “hedefimiz şeffaflık, zihniyet değişikliği ve çıkar çatışması kavramının anlaşılması olmalıdır. Ülke olarak ancak bu şekilde ileriye doğru adımlar atabiliriz. Yolsuzluğun her türlüsüne karşı mücadele edilmelidir. Küçük ya da büyük yolsuzluk yoktur” dedi.

 

PREV

Reform Kisvesi Altında Kamu Servetinin Peşkeş Çekilmesine ve Çalışma İlişkilerinin Kuralsızlaştırılmasına Hayır!

NEXT

AKEL Merkez Komitesi yeni Politbüro ve Merkez Sekreterya üyelerini seçti