Home  |  Açıklamalar   |  4. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması’nın Sonucu

4. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması’nın Sonucu

 

AKEL ve Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol-GUE/NGL Grubu’nun inisiyatifiyle gerçekleştirilen 4. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması ödüllendirilecek fotoğrafların ve gerçekleştirilecek fotoğraf sergilerinde yer alacak fotoğrafların seçilmesiyle bu yıl da başarılı bir şekilde tamamlandı.

Yarışmaya toplam 90 Kıbrıslırum ve Kıbrıslıtürk 344 fotoğrafla katıldı. Yarışmaya katılan fotoğrafları internet üzerinden çevrimiçi oylama yoluyla değerlendiren Jüri’de fotoğraf ve daha genelde kültür alanında aktif 20 Kıbrıslırum ve Kıbrıslıtürk yer aldı.

 

Yarışmanın ilk üç ödülünü kazananlar:

  • Birincilik Ödülü – “Greko Burnu” başlıklı fotoğrafıyla İlias Lambru
  • İkincilik Ödülü – “Küçük Kuzey Kutbu” başlıklı fotoğrafıyla Marinos Angelidis
  • Üçüncülük Ödülü – “Huzur” başlıklı fotoğrafıyla Sadık Azimli

 

İlk üç ödülü kazananlar Brüksel’i ziyaret edecek grupta yer alacaklar ve Lefkoşa’da yapılacak özel bir etkinlikte onur ödülü ile ödüllendirilecekler. Bu etkinlikte ayrıca 2023 Takvimi için seçilen 9 fotoğraf için de ödüller verilecek. Diğer ödüller ve gerçekleştirilecek fotoğraf sergisinde yer alacak fotoğraflar ile Jüri ve Organizasyon Komitesi üyeleri hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. En fazla beğenilen 12 fotoğrafa da buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yarışmayı kazananların ödüllendirileceği ve fotoğraf sergisinin açılışının yapılacağı etkinlik 17 Aralık 2020 Cumartesi sabahı saat 11.00’de Lefkoşa’da Ledra Palas karşısındaki Chateau Status’de gerçekleştirilecektir.

 

 

PREV

Hükümet emekçilere yönelik taahhütlerini yerine getirmelidir - Havalimanındaki özel şirketler işten çıkarmaları geri almalıdır

NEXT

Başpiskopos II. Hrisostomos'un vefatı hakkında AKEL’in açıklaması