Home  |  Açıklamalar   |  Pandemiyi Yenmenin ve Her Türlü Kısıtlayıcı Önlemi Sona Erdirmenin Yolu Aşılardan Geçiyor

Pandemiyi Yenmenin ve Her Türlü Kısıtlayıcı Önlemi Sona Erdirmenin Yolu Aşılardan Geçiyor

 

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas pandemiyi kesin olarak yenmenin, hayatları kurtarmanın ve insan psikolojisini, toplumu ve ekonomik yaşamı zorlayan ve yoran her türlü kısıtlayıcı önlemi sona erdirmenin tek yolunun aşı olduğunu söyledi.

 

AKEL’in herkesi aşı olmaya çağırdığını söyleyen Kukumas, aşıların birikmiş bilimsel bilginin bir ürünü olduğunu ve geçmişte milyonlarca insanın hayatını kurtaran ve bir çok hastalığı ortadan kaldıran bir insanlık silahı olduğunu sözlerine ekledi. Aynı esnada  ne zorunlu aşılamanın dayatılmasından, ne de aşılamada doğrudan ya da dolaylı zorlamaya yönelik önlem ve mantıkları AKEL’in desteklemediğini söyleyen Kukumas, hükümetin aşılarla ilgili endişeleri gidermek için kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik ciddi bir kampanya gerçekleştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Hükümetin hızlı testlerin ücretsiz yapılmasını sona erdirme kararına ilişkin olarak da AKEL Basın Sözcüsü Kukumas, bu kararın düşük gelirli yurttaşları açıkça zor duruma düşüreceğini belirterek, AKEL’in hükümeti aşılama programındaki ilerlemeyi de göz önüne alarak hızlı testler için aldığı kararı askıya almaya ve yeniden değerlendirmeye çağırdığını ifade etti.

 

Kukumas AKEL’in pandemiye karşı mücadelenin bilimin pusulasıyla ve aynı zamanda bireysel hak ve özgürlüklere saygı ve bireysel ve sosyal sorumluluk ve dayanışmayla devam edebileceği ve devam etmesi gerektiği görüşünde olduğunu belirtti.

PREV

İşgalin yol açtığı sorunlar sadece Kıbrıs sorununa kapsamlı bir çözüm bulunmasıyla çözülebilecektir

NEXT

Bir pozitif oy hakkındaki yakınlaşma kabul edilmediği sürece müzakere süreci umudu olmayacaktır