Home  |  Açıklamalar   |  Kiprianu: Pandemi nedeniyle pek çok insanımız büyük güçlüklerle karşı karşıya

Kiprianu: Pandemi nedeniyle pek çok insanımız büyük güçlüklerle karşı karşıya

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu Halk Dayanışma Ağını ziyaret ederek içinden geçilen bu zor dönemde yurttaşlara destek sunan gönüllüleri tebrik etti.
Halk Dayanışma Ağının ortaya koyduğu büyük çabalardan dolayı kendilerine teşekkürlerini ve aynı zamanda AKEL’in sembolik ekonomik katkısını da sunan Kiprianu, pandemi nedeniyle pek çok insanımızın büyük güçlüklerle karşı karşıya olduğunu ve devletin ülkede yaşayan tüm insanları destekleyecek sosyal bir politikayı belirleyip yaşama geçirmesinin şart olduğunu kaydetti. Gönüllülerin girişimiyle sürdürülen bu tür inisiyatiflerin elbette ki çok önemli olduğunu ancak bu konuda esas sorumluluğun devlette olduğunu vurgulayan Andros Kiprianu, devletin üzerine düşen sorumlulukla ve gerekli duyarlılıkla ihtiyaç içerisinde olan insanlara destek olmasının önemli olduğuna işaret ederek bu yönde hareket edilmesi için hükümete çağrıda bulundu.
Kiprianu, ayrıca pandemiyle ilgili duruma da değinerek herkese sağlık protokollerini sıkı bir şekilde uygulama çağrısında bulundu. Kiprianu, pandeminin sonuçlarıyla başa çıkmanın önemli yollarından birinin hükümetin aşılamalar yönünde kararlı bir şekilde ilerlemesi olduğunu belirterek “çok geç kalmış durumdayız, diğer Avrupa ülkeleri bizden çok ilerdeler. Tüm bilim insanlarının pandemiye karşı mücadele aşılamanın önemini vurguladığı koşullarda devletin en nihayet bu yönde kararlı bir şekilde ilerlemesi gerekiyor” diye konuştu. Kıbrıs Cumhuriyeti’nin başka kaynaklardan da aşı temin etmesine AB’nin itirazının olmadığını açıkça ortaya koyduğunu söyleyen Andros Kiprianu, hükümetin neden bu kadar yavaş hareket ettiğini sordu.
PREV

Tek yol siyasi eşitliğin olacağı iki bölgeli iki toplumlu federasyon

NEXT

AKEL HDP ile dayanışma içinde