Home  |  Açıklamalar   |  Kiprianu: Hükümet pandemiye karşı mücadelede tamamen başarısız

Kiprianu: Hükümet pandemiye karşı mücadelede tamamen başarısız

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in pandemiye karşı mücadele alınan önlemlerle ilgili olarak Ulusal Konsey toplantısında başka şeyler söylediğini ama ardından Bakanlar Kurulu toplantısı ardından başka şeylerin açıklandığını söyledi.
Ulusal Konsey toplantısında Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in yeni bir lockdown ilan edilmesi ihtimalinin olmadığını söylediğini belirten Kiprianu, hükümetin pandemiye karşı mücadelede tamamen başarısız olduğunu kaydetti. Hükümettekilerin pandemiye karşı mücadelede Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Avrupa’da en iyi durumda olan ülke olduğunu söylediklerini hatırlatan Kiprianu, ancak sonuçta en kötü durumda olan ülkelerden biri olunduğunun görüldüğünü belirtti. Andros Kiprianu, aşılamalarda da iki ay içerisinde nüfusun yüzde 70’inin aşılanmış olunacağı ve en iyi durumda olduğumuz iddia edilirken şu ana kadar nüfusun sadece yüzde 8’inin aşının iki dozunu aldığını söyledi.
Değerlendirmelerine karşı olduğu en iyi bilim insanlarını hükümetin uzaklaştırdığının ve kararlarını çeşitli grupların baskıları temelinde siyasi nedenlerle aldığının altını çizen Kiprianu, elbette ki yurttaşların sağlığının her şeyin üstünde olduğunu ancak işletmelere uygulanan sürekli aç-kapa uygulamalarıyla ekonomide ciddi sorunlar yaşandığını ve uygulanan önlemlerde bir dengenin olması gerektiğini dile getirdi.
PREV

AKEL HDP ile dayanışma içinde

NEXT

Stefanu: AKEL’in dileği ve umudu görüşmelerin Crans Montana’da kesintiye uğradığı yerden yeniden başlamasının yolunun açılması