Home  |  Açıklamalar   |  Hristodulidis’e oy verecek olanlar sonuçta DİSİ iktidarının devamına oy vermiş olacaklar

Hristodulidis’e oy verecek olanlar sonuçta DİSİ iktidarının devamına oy vermiş olacaklar

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas yaptığı açıklamada “Nikos Hristodulidis önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda bunun DİSİ hükümetinin devamı anlamına geleceğini kesin olarak açıklığa kavuşturdu. Sonuçta söylediği tek net şey bu” dedi.

 

Hristodulidis’in “Kathimerini” gazetesinde yayınlanan röportajında, DİSİ’nin yeni hükümette yer alması gerektiğini, Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda DİSİ Başkanı’ndan DİSİ’nin hükümetine katılmasını isteyeceğini ve bunu sağlamak için şimdiden DİSİ yetkilileriyle görüşme halinde olduğunu söylediğine işaret eden Kukumas tüm bunların Nikos Anastasiadis’in “iki ata da oynama” tutumuyla tamamen bağlantılı olduğunu ve amaçlarının DİSİ’yi iktidarda tutup on yıldır sürdürdükleri iktidar nimetlerinden faydalanmayı devam ettirmek olduğunu kaydetti.

 

Bu durumun artık apaçık ortada olduğunu belirten Kukumas, Hristodulidis’e oy verecek olanların sonuçta Anastasiadis ve Averof Neofitu’dan, Haris Yeorgiadis ve aşırı sağa kadar DİSİ paketinin tümünün iktidarına oy vermiş olacaklarını söyledi. Muhalefette olmalarına rağmen özünde Anastasiadis-DİSİ oyununu oynayanların ülke tarihinin en yozlaşmış hükümetinden muzdarip olan Kıbrıs halkının karşısında tarihsel sorumluluklar üstlendiğine işaret eden Yorgos Kukumas eğer Hristodulidis Cumhurbaşkanı seçilirse onun gizli gündemini kısa sürede herkesin göreceğini ama o zaman çok geç olacağını ifade etti.

 

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas uluslararası alanda ülkemizi küçük düşüren DİSİ iktidarının Averof’la mı Hristodulidis’le mi devam edeceği ya da bağımsız aday Andreas Mavroyannis’in seçilmesiyle ilerici bir değişimin mi sağlanacağı konusunda artık merkez siyasal alanın ve merkez solun seçmenlerinin belirleyici rolünün olduğunu sözlerine ekledi.

 

PREV

Brezilya'da yaşanan olaylara ilişkin AKEL’in duyurusu

NEXT

DİSİ’nin doğalgaz şenlikleri yine bir seçim öncesi dönemde S-300 füzeleriyle ilgili olarak söylediklerini hatırlatıyor