Home  |  Açıklamalar   |  DİSİ’nin doğalgaz şenlikleri yine bir seçim öncesi dönemde S-300 füzeleriyle ilgili olarak söylediklerini hatırlatıyor

DİSİ’nin doğalgaz şenlikleri yine bir seçim öncesi dönemde S-300 füzeleriyle ilgili olarak söylediklerini hatırlatıyor

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas DİSİ hükümetinin her seçimden önce tespit ettiği doğalgaz yataklarının geçmişte de seçimlerden önce her gece söz ettiği ama seçimden sonra hiçbir zaman Kıbrıs’a gelmeyen S-300 füzeleriyle ilgili olarak söylediklerini anımsattığını söyledi.

 

DİSİ hükümetinin enerji alanındaki başarısızlıklarının dibe vurduğunu kaydeden Kukumas doğalgaz yatakları arama ve enerji anlaşmalarıyla ilgili hükümet ve DİSİ’nin on yıldır yaptıkları şenliklerin ardından şimdi Ticaret Bakanı’nın çıkıp da açıklayacak somut bir şeyi olmadığını itiraf ettiğine işaret etti.

 

On yıl boyunca hükümetin enerji planlarına ve yaptığı kutlamalara katılan ama şimdi bu başarısızlığın bedelini ödemek istemeyen Averof Neofitu’nun da çıkıp, yetkili Bakanlığın enerji planlarına her zaman karşı çıktığını açıkladığını söyleyen Yorgos Kukumas “Durum çok net, iktidardan gidiyorlar ve artlarında enerji açısından korumasız, elektrik maliyeti yüksek durumdaki bir ülke bırakıyorlar. Kıbrıs Elektrik Kurumu’nun yenilenebilir enerji alanına girmesini kolaylaştırmak yerine, onlar özel şirketlere arka çıktılar ve bu şirketlerin halkın sırtından kazanç elde etmesini sağladılar. Kısacası, onların beceriksizliğinin, halkın ve çevrenin durumuna duyarsızlıklarının ve kayıtsızlıklarının bedelini yine ülke, yurttaşlar ve ekonomi ödüyor” dedi.

PREV

Hristodulidis'e oy verecek olanlar sonuçta DİSİ iktidarının devamına oy vermiş olacaklar

NEXT

Kıbrıs başarabilirsin!