Home  |  Açıklamalar   |  Dünkü Yürüyüş Yurdumuzun Yeniden Birleşmesinden Yana Güçlü Bir Mesaj Gönderdi

Dünkü Yürüyüş Yurdumuzun Yeniden Birleşmesinden Yana Güçlü Bir Mesaj Gönderdi

 

Dün Derinya’da yapılan kitlesel yürüyüş Kıbrıs sorununun çözüme kavuşturulması ve yurdumuzun yeniden birleşmesinden yana güçlü bir mesaj gönderdi. Yürüyüşe katılan binlerce Kıbrıslırum ve Kıbrıslıtürk memleketimizin nihai taksimini ve Erdoğan-Tatar ikilisinin öne sürdüğü iki devlet çözümünü asla kabul etmeyeceklerini gösterdiler. Üzerinde mutabık kalınan zemin ve çerçevede bir çözüm ve bu çözüme ulaşılması için görüşmelerin 2017’de kesintiye uğradıkları yerden o zamana kadar iki toplum arasında varılan yakınlaşmalar korunarak, Guterres Çerçevesi temelinde bir an önce başlatılmasını talep ettiler.

 

AKEL 3 Ekim yürüyüşüne katılan herkesi, siyasi güçleri, sendikaları, hareketleri ve her iki toplumdan yurttaşları, Kıbrıs’ın eski Cumhurbaşkanı Yorgos Vasiliu’yu, Kıbrıs sorunundaki feci gidişattan ıstırap çeken ülkemizin siyasi şahsiyetlerini, Kıbrıs halkının verdiği mücadeleye dayanışmasını dile getiren Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol Grup ve Eş Başkanı’nı, özgür ve birleşik bir Kıbrıs için dünyanın dört bir yanından seslerini Kıbrıslıların sesiyle birleştiren komünist ve sol partileri selamlamaktadır.

 

Aynı zamanda dünkü yürüyüşün başarısı ve kitleselliği, yurdumuzu bölen dikenli tellerin iki tarafında da çözüm ve yeniden birleşme için mücadele eden tüm Kıbrıslılara ve AKEL’e karşı çamur atıp karalamalarda bulunanlara da yanıt verdi. Yurtseverlik tehlikeli “yeni fikirlerin” kapı ardından öne sürülmesiyle ve taksime doğru feci gidişatla uzlaşmak değil; çözüm, özgürlük ve yeniden birleşme için mücadeleyi yükseltmektir.

.

PREV

AKEL, BKP ve YKP’nin İnisiyatifiyle Başlatılan Kampanyaya Dünyanın Dört Bir Yanından Onlarca Siyasal Partiden Destek

NEXT

Anastasiadis insanların zekasını hafife alıyor