Home  |  Açıklamalar   |  Bankaların elde ettikleri aşırı kârları vergilendirin!

Bankaların elde ettikleri aşırı kârları vergilendirin!

 

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas artan faiz oranları, taksitler, elektrik, yakıt ve kira giderlerinin halkın çoğunluğunun gelirini her gün kemirmeye devam ederken, bankaların yüz milyonlarca avroya varan aşırı kârlar elde ettiğine işaret etti. Kukumas “Geçtiğimiz yıl içerisinde kredi faizleri 9 kez arttırılırken, mevduat faizleri sıfır oranında kaldı ve böylece halkın, küçük ve orta ölçekli işletmelerin sırtındaki yükler ağırlaşırken, bankaların kârları devasa boyutlara vardı” dedi.

 

Yorgos Kukumas devletin elektrik ve akaryakıt için toplumu destekleyecek önlemlerinin yeniden uygulanması ve aynı zamanda toplumun düşük ve orta gelirli kesimlerinin konut kredisi faiz oranlarının sübvanse edilmesine yönelik bir plan hazırlanması yönünde AKEL’in talebini tekrar dile getirdi.

 

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas toplumu desteklemeye yönelik önlemlerin finansmanı için de tıpkı diğer Avrupa devletlerinde yapıldığı gibi, bankaların elde ettikleri aşırı kârların vergilendirilmesi yönünde AKEL’in yaptığı öneriyi hatırlatarak, hükümeti ve diğer siyasi güçleri bu konuda net bir tavır almaya çağırdı.

 

PREV

Ne yapılan beyanlar ne de aşırı sağa gösterilen hoşgörü var olan gerçek sorunlara çözümler getirmeyecektir

NEXT

Hükümete vatandaşların canlarını ve mallarını aşırı sağcı şiddetten koruma çağrısında bulunuyoruz