Home  |  Açıklamalar   |  Andreas Mavroyannis Kıbrıs’ı ve Kıbrıs halkını birleştiriyor

Andreas Mavroyannis Kıbrıs’ı ve Kıbrıs halkını birleştiriyor

 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 1. tur sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu seçimlerin ilk turunda kaydettiği başarılı sonuçtan dolayı bağımsız aday Andreas Mavroyannis’i tebrik ederken, tek kriteri yurdumuzun iyiliği olan geniş bir toplumsal cephe oluşturan binlerce seçmene de teşekkürlerini dile getirdi.

 

“Yurdumuzun çıkarını her türlü parti tabelasının üzerinde tutan bir insanı, en yüksek önceliği Kıbrıs sorununun adil çözümü, yurttaşların refahı, iyi yönetim ve hukukun üstünlüğü olan güçleri bir araya getiren bir adaylığı desteklemeyi tercih etmemizin ne kadar doğru ve haklı olduğunun ortaya çıkmasından AKEL olarak memnuniyet hissediyoruz” diye konuşan Stefanu seçimlerin 1. Turu ile hiçbir şeyin bitmediğini, 2. turun genellikle söylendiği gibi, başka bir seçim olduğunu ifade ederek, önümüzdeki Pazar günü yapılacak 2. turda yurttaşların ülke yönetimini üstlenmeye aday olanların güvenilirliğini ve ahlakını tartacaklarını belirtti.

 

Andreas Mavroyannis’in engin tecrübesi ve uluslararası bağlantıları ile yurdumuzda bölünmenin kalıcılaşması tehlikesini savuşturarak, ülkemizi daha da yükseklere taşıyacak potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Stefanu “Andreas Mavroyannis’in adaylığı Kıbrıs’ı ve halkımızı birleştirmekte ve umudu yaratmaktadır” dedi.

 

PREV

UNFICYP'in görev süresinin yenilenmesi hakkında AKEL Merkez Komitesi Basın Bürosu’nun açıklaması

NEXT

Yaşanan deprem felaketinden duyduğumuz acı ve kederi dile getiriyoruz