Home  |  Açıklamalar   |  AKEL Meclis Grubu Sözcüsü’nün Baf ziyareti

AKEL Meclis Grubu Sözcüsü’nün Baf ziyareti

 

AKEL Meclis Grubu Sözcüsü’nün Yorgos Lukaidis başkanlığındaki AKEL heyeti dün Baf’ta görüşmelerde bulundu.

 

Baf’taki Kıbrıs Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Evangelos Akilas ile üniversitenin akademik ve idari personelinden oluşan bir heyet ve öğrencilerle bir araya gelen AKEL heyetinin yaptığı görüşmelerde Teknoloji Üniversitesi’nin Baf ve yöresindeki olumlu etkisinin yanı sıra gözlemlenen ve acilen giderilmesi gereken sorunlar ve eksiklikler de ele alındı.

 

AKEL Meclis Grubu Sözcüsü Yorgos Lukaidis hükümetin uygulayacağı politikalar aracılığıyla devlet üniversitelerinin mali boğulmaya sürüklenmemesi gerektiğinin altını çizerek, her türlü keyfi uygulamaya karşı gerekli kontroller yapılırken, akademik özgürlük ve özerkliğin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

 

Ardından AKEL heyeti OSYPA otobüs terminalinde görüşmelerde bulundu. Görüşmelerde bu terminal oldukça yeni olmasına rağmen, hem çalışanların hem de günlük toplu taşıma araçlarını kullanan yurttaşların sorunlar yaşadığı tespit edildi.

 

Son olarak da Kıbrıs Elektrik Kurumu tesislerinde çalışan emekçilerle bir araya gelen AKEL heyeti yaptığı görüşmede son on yıl boyunca tüketicileri ve Kıbrıs Elektrik Kurumu’nu etkileyen büyük ihmallere rağmen, kurumun yaşayabilirliğini sağlamanın önemini vurguladı.

 

AKEL Meclis Grubu Sözcüsü’nün Yorgos Lukaidis başkanlığındaki AKEL heyetinde AKEL Baf İlçe Sekreteri Andreas Fakondis, Örgütlenme Sekreteri Haris Hari, Baf Milletvekili Valentinos Fakondis, Belediye Meclisi Üyesi Kostas Diplaros ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili adayları Andros Karayannis, Melani Stelyu ile Baf Belediye Başkan Yardımcısı adayı Kostas Mavromatis yer aldı.

 

PREV

Stefanos Stefanu Pekin'de görüşmelerine devam ediyor

NEXT

Ülkemizin önde gelen halk şairlerinden Andonis Katsandonis'in vefatından duyduğumuz derin üzüntüyü dile getiriyoruz