Home  |  Açıklamalar   |  AKEL heyeti Çocuk Haklarının Korunması Komiseri ile görüştü

AKEL heyeti Çocuk Haklarının Korunması Komiseri ile görüştü

 

AKEL Meclis Grubu Sözcüsü Yorgos Loukaidis başkanlığındaki ve Milletvekili Andreas Paşurtidis ile Sosyal Politikalar Alanı Sorumlusu Evanthia Savva’nın da yer aldığı AKEL heyeti bugün Çocuk Haklarının Korunması Komiseri Despo Mihailidu ile bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdi.

 

Avrupa çapındaki araştırmalarına göre ülkemizde son 10 yılda ikiye katlanan zorbalık olgusunu önleme ve kamuoyunda farkındalık yaratma çabası kapsamında AKEL’in gerçekleştirmekte olduğu bir dizi temas ve faaliyet çerçevesinde gerçekleştirilen bu görüşmede Sn. Mihailidu pandeminin yol açtığı koşullarda bu sosyal olgunun daha da endişe verici boyutlara ulaştığını belirtti.

 

Görüşme sırasında ayrıca gerek bu olgunun önlenmesi gerekse okullarda, internette, aile içinde, sporda, iş yerlerinde ve başka yerlerde bu olguysa karşı mücadele konusunda gözlemlenen zaaflar, boşluklar ve sorunlar dile getirildi.

 

Bütün seviyelerde kurumsal önlemlerin ve koordine bir biçimde yatay önleme faaliyetlerinin gerekli olduğu tespiti yapılırken, zorbalık olgusuna karşı kapsamlı mücadele ihtiyacının altı çizildi.

 

AKEL’in gerek Meclis içinde gerekse dışında çeşitli inisiyatifleri, önerileri ve faaliyetleriyle bu konuda kamuoyunu bilinçlendirme çabalarını sürdüreceği de dile getirildi.

 

PREV

18 Aralık – Uluslararası Göçmenler Günü

NEXT

“Barış’ın Maestrosu” Lena Melanidu'ya büyük üzüntüyle veda ediyoruz