Home  |  Açıklamalar   |  AKEL Genel Sekreteri Stefanu Küba Büyükelçisi ile görüştü

AKEL Genel Sekreteri Stefanu Küba Büyükelçisi ile görüştü

 

AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu Küba’nın Kıbrıs Büyükelçisi Omar Leyva Rafull ile bir araya geldi. Görüşmede, uluslararası mevcut durum, devletlerin içişlerine yönelik tehdit ve müdahalelerin yol açtığı tehlikeler ve uluslararası hukuk ihlalleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Küba Büyükelçisi’ne Kıbrıs sorunundaki durum hakkında bilgi veren AKEL Genel Sekreteri Stefanu, Kıbrıs sorununda yaşanan çıkmazın bir an önce aşılması ve müzakerelerin çözüm hedefiyle acilen yeniden başlatılması gerektiğinin altını çizdi. Çıkmazın aşılmasının ve BM kararlarına belirtildiği şekilde siyasi eşitliğin olacağı iki bölgeli iki toplumlu federasyon çözümüne ulaşılması için müzakerelerin yeniden başlamasının yolunun açılmasına yönelik olarak AKEL’in sunduğu öneriyi vurguladı.

 

Kübalı diplomat Stefanu’ya Küba’da pandemiyle yaşanan durum ve pandemiye karşı koyabilmek için tüm nüfusun aşılanması yoluyla ortaya koyulan çabalar hakkında bilgi verdi.

 

ABD’nin Küba’ya uyguladığı yasa dışı ekonomik, ticari ve finansal ambargoyu kınayan AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu, ABD’nin devam eden tehditleri karşısında bağımsızlığını, toprak bütünlüğünü ve onurunu savunmak için verdiği zorlu mücadelede Küba’ya ve Küba halkına AKEL’in istikrarlı desteğini ve dayanışmasını bir kez daha dile getirdi.

 

PREV

AKEL Genel Sekreteri Stefanu Suriye Maslahatgüzarı ile bir araya geldi

NEXT

Binlerce Genci Çaresizliğe ve Hüsrana Sürükleyen Durum Değişmelidir