Home  |  Açıklamalar   |  AKEL Genel Sekreteri Küba’nın Kıbrıs’taki yeni Büyükelçisi’yle bir araya geldi

AKEL Genel Sekreteri Küba’nın Kıbrıs’taki yeni Büyükelçisi’yle bir araya geldi

 

 

AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu Küba’nın Kıbrıs’taki yeni Büyükelçisi Angel Gustavo Suarez Cordero ile bir araya geldi.  Görüşmeye AKEL Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Politikası Alanı Sorumlusu Vera Polikarpu da katıldı.

 

Stefanos Stefanu Havana’da 40 kişinin hayatını kaybettiği ve onlarca kişinin de yaralandığı kaza nedeniyle Küba hükümetine ve Küba halkına AKEL’in taziyelerini sundu.

Görüşme sırasında uluslararası durum ve iki ülkede var olan durum hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Kıbrıs sorunundaki mevcut duruma ilişkin AKEL’in değerlendirmeleri hakkında Büyükelçi’ye bilgi veren AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Stefanos Stefanu Kıbrıs’ta çözüm ve yeniden birleşme için Küba’nın ilkeler temelinde yıllardır verdiği destekten dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

 

Kıbrıs ve Küba arasındaki ilişkilerin düzeyinden ve bu ilişkilerin daha da geliştirilmesine hazır olunmasından duyulan memnuniyet memnuniyetin de ifade edildiği görüşmede ayrıca AKEL ve Küba Komünist Partisi arasındaki yakın dayanışma ve işbirliği ilişkiler de vurgulandı.

 

PREV

AKEL ve Yeni Kıbrıs Derneği heyetleri bir araya geldi

NEXT

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Shinas'ın Kıbrıs'taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik müdahalesi kurumsal ve siyasi soruları gündeme getirmektedir