Home  |  Açıklamalar   |  AKEL Genel Sekreteri ile Romanya Büyükelçisi bir araya geldi

AKEL Genel Sekreteri ile Romanya Büyükelçisi bir araya geldi

 

AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Stefanos Stefanu Romanya’nın Kıbrıs Büyükelçisi Dan Mihalache ile Diplomatik Misyon Başkan Yardımcısı Dr. Lavinia Ochea ile gerçekleştirdiği görüşmede Kıbrıs sorunundaki mevcut durum ve çözüme ulaşılabilmesi için müzakerelere Crans Montana’da kalınan yerden devam edilmesinin acilen gerekliliği konusunda AKEL’in görüş ve tutumları hakkında bilgi verdi.

 

Türkiye’nin Maraş’ta ve Kıbrıs MEB’inde sergilediği tahrik edici hareketlerin Kıbrıs’ın geleceği için özel bir endişe kaynağı olduğunun altını çizen Stefanu, Kıbrıs sorununda yaşanan çıkmazın aşılıp, BM kararlarında belirtildiği şekilde siyasi eşitliğin olacağı iki bölgeli iki toplumlu federasyon çözümüne ulaşılması için müzakerelerin Crans Montana’da kalınan yerden yeniden başlatılmasına yönelik AKEL’in önerisini Romanyalı diplomatlara aktardı.

 

Görüşmede ayrıca Kıbrıs-Romanya ilişkileri de ele alındı ve iki ülkenin halkları arasındaki ilişkilerin siyasi, ekonomik ve kültürel alanlarda daha da geliştirilmesine yönelik çabalardan duyulan memnuniyet ifade edildi.

 

PREV

Binlerce Genci Çaresizliğe ve Hüsrana Sürükleyen Durum Değişmelidir

NEXT

Zorbalığa Karşı Yeni Yasa İçin AKEL’den Girişim