Home  |  Açıklamalar   |  AKEL Genel Sekreteri Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi ile görüştü

AKEL Genel Sekreteri Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi ile görüştü

 

AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu dün Çin Cumhuriyeti’nin Kıbrıs Büyükelçisi Liu Yantao ve beraberindeki Büyükelçilik yetkilileriyle bir araya geldi. Görüşmeye katılan Stefanu başkanlığındaki AKEL heyetinde Politbüro üyesi Nikos İoannu, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Politikaları Bürosu Sorumlusu Vera Polikarpu, Merkez Komitesi Üyeleri Maryos Panagi ve Haris Paşas yer aldı.

 

Görüşmede iki ülkedeki son gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunulmasının yanı sıra uluslararası konularda görüş alışverişinde de bulunuldu. Halkların kalkınma ve refahını geliştirebilmeye yönelik barışçıl işbirliğinin hedeflenmesi gerektiği özellikle vurgulandı.

 

Stefanos Stefanu Çin Halk Cumhuriyeti’nin Kıbrıs sorunundaki tutarlı ilkeli tutumundan ve BM Güvenlik Konseyi’nin daimi üyesi olarak oynadığı rolden dolayı Büyükelçi Liu Yantao’ya teşekkür etti,

 

AKEL ile Çin Komünist Partisi arasındaki ilişkilerin yanı sıra, Kıbrıs-Çin arasında tüm sektörlerde ilişkilerin sürekli geliştirilmesi yönünde ortak istek irade dile getirildi.

 

Devamında iki heyet Çin Komünist Partisi’nin internet üzerinden gerçekleştirilen siyasi partilerle uluslararası diyalog toplantısına katıldı.

 

PREV

Hangisi geçerli? Cumhurbaşkanı’nın duyurusu mu yoksa Hükümet Sözcüsü’nün beyanı mı?

NEXT

Irkçılığa ve Faşizme Karşı Etkinlik