Home  |  Açıklamalar   |  AKEL Genel Sekreteri Banka Çalışanlarının Sendikal Örgütü ile bir araya geldi

AKEL Genel Sekreteri Banka Çalışanlarının Sendikal Örgütü ile bir araya geldi

 

Bankacılık sektöründe çalışanları ilgilendiren sorunlar hakkında konuşmak için AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu Kıbrıs Banka Çalışanları Birliği-ETYK ile bir araya geldi. Görüşmede özellikle Banka yönetiminin tek yönlü personel çıkarma kararından sonra Hellenic Bank’ta yaşanan durum ele alındı.

 

Anastasiadis-DİSİ hükümeti gösterilen tolerans sayesinde banka yönetimlerinin süregiden keyfi davranışlarının bedelini kötü uygulamalara maruz kalarak aşırı derecede borçlandırılan mevduat sahiplerinin, borçlanan kişilerin hatta bankacılık sektöründeki çalışanların ödediğini vurgulayan AKEL Genel Sekreteri bugün Hellenic Bank’ta çalışanların dün başka bankanın çalışanları olduğunu hatırlatarak, bugün onların karşılaştığı durumla yarın başka çalışanların karşı karşıya kalmasının büyük olasılık olduğuna da işaret etti.

 

Bugün gözlemlenen keyfi tutum ve uygulamaların bankacılık sektöründe aşırı temerküze yol açtığının altını çizen Stefanu, bu durumun ekonominin ve toplumun ihtiyaçlarını sonuç verici bir şekilde finanse edebilecek istikrarlı ve güvenilir bir bankacılık sisteminin işleyişine katkıda bulunmadığını da sözlerine ekledi.

 

AKEL ilkeleri gereği, emekçilerin korunmasında ve toplu iş sözleşmelere saygı gösterilmesi konusunda ısrar ettiğini vurgulayan AKEL Genel Sekreteri Stefanu tehditler ve şantajlar olmadan esaslı bir diyaloğun başlatılması yönünde devreye girmesi için hükümete çağrıda bulundu.

 

PREV

Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Günü vesilesiyle AKEL’in mesajı

NEXT

Hayvan yetiştiricileri “yavaş yavaş ölürken” hükümet hellim konusunda belirli çıkar çevrelerine arka çıkmaya devam ediyor