Home  |  Açıklamalar   |  Υangın Mağdurlarıyla Dayanışma İçerisindeyiz

Υangın Mağdurlarıyla Dayanışma İçerisindeyiz

Yangınlara Karşı Mücadelede AKEL’in Tüm Mekanizması Devletin Emrinde

 

AKEL ülkemizi sarsan yangınların mağdurlarıyla dayanışma içinde olduğunu ifade etmekte ve tüm halkı, Devletin yangınla mücadele konusundaki devasa çabasına ve mağdurlara pratikte destek vermeye çağırmaktadır.

 

Parti kongresinde yangın mağdurlarını desteklemek için şimdiden bir bağış toplama kampanyası başlatıldı ve partinin Merkez Komitesi tarafından şimdiden başlangıç olarak 5.000 avroluk bir katkı açıklandı. Larnaka ilçesindeki AKEL ve Halk Hareketi kadroları yangınla mücadele projesinin maddi desteği için şimdiden gönüllüleri seferber etmektedir. AKEL, yangınla mücadelede gönüllü yardım için Parti’nin tüm mekanizmasının Devletin emrinde olduğunu dünden beri Sivil Savunma’ya iletmiştir. Partimizden heyetler dün ve bugün yangın bölgelerine gittiler.

 

Ayrıca Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) yangınlar ve sonuçlarıyla mücadelede Kıbrıslıtürk ortak mücadele arkadaşlarımızın her türlü yardıma hazır olduğunu ve yangının tüm ortak vatanımızı ilgilendirdiğini AKEL Kongresi’ne gönderdiği mesajda vurguladı.

 

 

PREV

Kıbrıslıtürk siyasi partilerden AKEL’in 23. Kongresi'ne dostluk ve ortak mücadele mesajları

NEXT

AKEL’in 23. Kongresi’nin Kıbrıstürk Toplumuna Mesajı