Home  |  Açıklamalar   |  Stefanos Stefanu Avustralya Yüksek Komiseri ile Görüştü

Stefanos Stefanu Avustralya Yüksek Komiseri ile Görüştü

 

 

AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Stefanos Stefanu Avustralya Yüksek Komiseri Sam Beever ile bir araya geldi. Kıbrıs’ta görev süresinin dolması nedeniyle adadan ayrılacak olan Beever’e bu yıllar içerisinde geliştirdikleri ilişkilerden dolayı memnuniyetini ifade eden Stefanu, Kıbrıs sorununda devam etmekte olan çıkmazdan AKEL’in duyduğu endişenin altını çizdi.

 

Avustralyalı diplomata Türkiye’nin Maraş’ta ve Kıbrıs MEB’de sergilediği hareketlerle yeni oldubittilere yol açtığına da işaret eden Stefanu, çıkmazın aşılması ve BM kararlarında belirtildiği şekilde siyasi eşitliğin olacağı iki bölgeli iki toplumlu federasyon çözümüne en kısa sürede ulaşılması hedefiyle müzakerelerin yeniden başlatılması için AKEL’in önerisini de aktardı.

 

Ayrıca görüşmede, Avustralya’daki Kıbrıs toplumunun iki ülke arasındaki iyi ilişkilerin geliştirilmesine yaptığı olumlu katkılardan da bahsedildi.

 

PREV

İki Toplumlu Sağlık Forumu oluşturulması girişimi

NEXT

Cumhurbaşkanı'nın 4 danışmanının daimi devlet memuru statüsüne dönüştürülmesi Sayıştay'a göre de bir hukuksuzluk skandalıdır