Home  |  Açıklamalar   |  Seçimler yapıldı diye Anastasiadis ve DİSİ’nin skandalları zaman aşımına uğramadı

Seçimler yapıldı diye Anastasiadis ve DİSİ’nin skandalları zaman aşımına uğramadı

 

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas yaptığı açıklamada, Kıbrıs Avukatlar Barosu’nun “altın pasaportlar” hakkındaki araştırmasının sonucunda “Nikos Chr. Anastasiadis” avukatlık bürosu ile “Imperium Services Limited” şirketine yönelik 7 suç duyurusunda bulunduğunu ve bu gelişmenin, eski Cumhurbaşkanı’nın pasaport skandalına karıştığını ve yapılan kurumsal yolsuzlukları herkese hatırlattığını belirtti.

 

Geçen on yılın skandallarının seçimle zaman aşımına uğramadığını, Anastasiadis ve DİSİ’nin iktidarda olduğu on yıl boyunca yaşanan skandalların “geride kaldı, unutuldu” denilerek, geçiştirilemeyeceğine işaret eden Kukumas, uluslararası alanda ülkenin saygınlığının zedelenmesine yol açanların hesap vermelerinin AKEL ve toplumun büyük çoğunluğu tarafından dile getirilen bir talep olduğunu vurguladı.

 

“Nikos Anastasiadis’in partisi, Hristodulidis hükümeti ve hükümete katılan partiler bu konuda tutumlarını açıkça ortaya koymalılar” diyen Kukumas, “altın pasaportlar” skandalının aydınlatılması ve buna karışanların adalete teslim edilmesi için ne yapılacağını sordu. “Sessiz kalınıp, cezalandırılmamaya devam mı edilecek? Ülkeyi dünya çapında küçük düşüren kurumsal yolsuzluktan Nikos Anastasiadis sorumlu tutulacak mı, tutulmayacak mı?” diye soran Yorgos Kukumas, son 10 yılda yapılanların hesabı sorulmadan, temizlik ve suçluların cezalandırılması gerçekleşmeden Kıbrıs’ın yeni bir sayfa açamayacağını herkesin anlaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

PREV

Hükümet Akama Yerel Planı ile ilgili telafi edici önlemler konusunda derhal harekete geçmelidir

NEXT

Irkçılığa Karşı Uluslararası Eylem Günü Bildirgesi