Home  |  Açıklamalar   |  On yıldır hüküm süren çıkarlar sistemi iktidarda kalmak için çırpınıyor  

On yıldır hüküm süren çıkarlar sistemi iktidarda kalmak için çırpınıyor  

 

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Kukumas’ın açıklaması

 

Binlerce işçinin haklarını aramak için sokaklara döküldüğü bir dönemde, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde DİSİ’li iki aday toplumu ve sorunlarını ilgilendirmeyen şeyler için birbirleriyle kavga ediyorlar.

 

Kendilerinin on yıl boyunca sürdürdükleri sefalarının bedelini ödeyen halktan özür dilemek yerine, Averof ve Hristodulidis kimin daha fazla DİSİ’li olduğu ve hangisinin Anastasiadis’in en iyi devamcısı olacağı konusunda birbirleriyle rekabet ediyorlar. Dünün ve bugünün aşırı sağıyla flört etmekten utanmak yerine, Grivas’çıların güvenini kazanmak için birbirleriyle yarışıyorlar. Üstüne üstlük, her gün birbirlerini şüpheli finansman kaynaklarına sahip olmakla, etik dışı uygulamalar ve küçük siyasi pazarlıklar yapmakla suçluyorlar. Ancak onların bu kavgası sundukları önerilerde ve izleyeceklerini söyledikleri politikalarda farklılıkları ya da anlaşmazlıklarıyla değil, koltukla ilgili. Gerçek şu ki, on yıldır hüküm süren çıkarlar sistemi iktidarda kalmak için çırpınıyor ve iki adayla siyasi v etik olarak dibe vurarak tüm kozlarını oynuyor.

 

Tüm bunlardan uzak ve bunlara karşı olan Andreas Mavroyannis her şeyden önce etik ve dürüst tutumuyla, ülkenin yeni bir sayfa açması ve yeni bir başlangıç için ilerici bir program sunuyor. Bu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikilem çok net: Ya Anastasiadis’in çıkarlar sistemi iktidarda kalacak ya da Andreas Mavroyannis Cumhurbaşkanı seçilecek ve yurdumuzun hak ettiği değişim başlayacak.

 

PREV

Seçmenlerin önündeki ikilem net: Anastasiadis mi Mavroyannis mi?

NEXT

UNFICYP'in görev süresinin yenilenmesi hakkında AKEL Merkez Komitesi Basın Bürosu’nun açıklaması