Home  |  Açıklamalar   |  Mühim olan ekonomide her hangi bir iyileşmeyi halkın hissetmesidir

Mühim olan ekonomide her hangi bir iyileşmeyi halkın hissetmesidir

Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşu Standard and Poor’s tarafından Kıbrıs Cumhuriyeti ekonomisinin görünümünün durağandan olumluya revize edilmesi hakkında gazetecilerin bir sorusunu yanıtlayan AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu, mühim olanın ekonomideki herhangi bir olumlu sonucu yurttaşların hissetmesi olduğunu ve hala daha ciddi ekonomik sıkıntıları olan toplumsal kesimlerin olduğunu söyledi.

 

Pandeminin diğer ülkelerde olduğu gibi Kıbrıs’ta da sorunlara yol açtığının bir gerçeklik olduğunu ifade eden Stefanu, Kıbrıs ekonomisinin yapısal sorunları ve hükümetin izlediği somut politikalar nedeniyle sorunların daha yoğun bir şekilde yaşandığının altını çizdi.

 

Kıbrıs ekonomisinin sürdürülebilir olması ve yeşil ekonomiye geçiş için bütünlüklü bir revizyona ihtiyaç olduğunu dile getiren Stefanu, varılacak olumlu sonuçların topluma akatarılmasının ve yurttaşlar tarafından hissedilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. Elektrik, akaryakıt ve çeşitli temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat artışlarını hatırlatan Stefanu, toplumun dar gelirli kesimlerinin bu baskıyı yoğun bir şekilde hissettiklerini kaydederek, zaten sosyal devlet eksikliğinden ve pandeminin etkilerinden muzdarip olan toplumsal kesimlerin korunması için somut önlemler alınması yönünde AKEL’in hükümete çağrı ve önerilerde bulunduğunu ve bu yönde çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

 

PREV

Hükümettekilerin affedilemez yetersizliğinin bedelini toplum ödüyor

NEXT

Cumhurbaşkanı Anastasiadis izlediği politikayla Türkiye’nin taksim yönündeki tahrik edici tutumuna devam etmesine izin veriyor