Home  |  Meclis   |  Milletvekilleri  |  Marina Nikolau

Marina Nikolau

Limasol Milletvekili

email: nicolaoum19@gmail.com

Marina Nikolau 1986 yılında Limasol’da doğdu. Pelendrilidir. Kıbrıs Üniversitesi Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü mezunudur ve aynı zamanda Frederick Üniversitesi’nde “Kriz Dönemlerinde İletişim ve Medya” üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2016’dan itibaren Avrupa Parlamentosu’ndaki Avrupa Birleşik Sol/Kuzey Yeşil Sol Grubu’nda siyasi danışman olarak çalışmaktadır. Avrupa Parlamentosu’nun Kültür ve Eğitim Komitesi’ni, Filistin Delegasyonu ’nu ve Akdeniz İçin Parlamenterler Asamblesi Delegasyonunu izlemekte ve koordine etmektedir.

2004’den beridir AKEL üyesidir. Halk Hareketi saflarına genç yaşta katılan Nikolau, PEOM, EDON ve Kıbrıslı İlerici Öğrenciler Hareketi içerisinde aktif olarak görev yaptı. Siyasi ve Sosyal Bilimler bölümünde ve Beşeri Bilimler Okulu’nda temsilci olarak seçilmişti.

EDON Merkez Konseyi Basın Bürosu ve Kültür Bürosu üyeliği görevlerinde de bulunan Marina Nikolau, Kıbrıs Emek Enstitüsü’nde ve ardından Kıbrıs Gençlik Organizasyonu’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı.