Home  |  Meclis   |  Milletvekilleri  |  Kettiros Nikos

Kettiros Nikos

Mağusa Milletvekili

Tel: 24653758
email: nkettiros@yahoo.com
Facebook
Twitter

Nikos Savvas Kettiros 1974’te doğduğu Larnaka’da ikamet etmektedir. Mağusa’nın Lisi köyünden olan Kettiros, Larnaka’nın Kiti köyünde büyüdü. Dimitra Nikoletti-Papadimitriu ile evlidir ve çiftin iki çocuğu vardır.

Nikos Kettiros askerliğinin ardından Lefkoşa’da gazetecilik ve halkla ilişkiler okulundan mezun oldu. Ardından Patra Üniversitesi’nde Yunan Kültürü bölümünü bitirdi.

2009’dan itibaren RİK’te gazeteci olarak çalışan Kettiros’un Kathimerini gazetesinde köşe yazıları da yayınlanmaktadır. 1995-2009 yılları arasında “Logos”, “Mega”, “Antenna” ve “PLUS TV” gibi çeşitli kanallarda çalıştığı süre boyunca önemli tarihi olayları gazeteci olarak izlemek üzere pek çok kez yurtdışında görev yaptı. “Pavlos Liasidis” parti grubunun sekreteri ve 2012’den itibaren AKEL Mağusa İlçe Komitesi’nin üyesidir. 2015’te AKEL Merkez Komitesi üyeliğine seçildi.

2016’dan itibaren AKEL Sol Yeni Güçler Milletvekili olan Kettiros, Meclis’in Mülteciler, Eğitim, Sağlık ve Çevre komitelerinin üyesidir. Europol Parlamentolar Arası Denetim Komitesi üyesi olarak Avrupa Parlamentosu’nun misyonlarına da katılmıştır.