Home  |  Açıklamalar   |  Mağusa Devlet Hastanesi’nde yaşanan personel yetersizliği nedeniyle insanların sağlığı tehlikede

Mağusa Devlet Hastanesi’nde yaşanan personel yetersizliği nedeniyle insanların sağlığı tehlikede

 

AKEL-Sol-Yeni Güçler Mağusa Milletvekili Yannakis Gavriil yaptığı açıklamada, Mağusa Devlet Hastanesi’nde yaşanmakta olan personel yetersizliğinden kaynaklanan sorunlar konusunda AKEL’in uzun süredir uyarılarda bulunduğunu ancak ne yazık ki bu kabul edilemez durumun sürdüğünü ve hastanenin hizmetlerine ihtiyacı olan insanların mağdur olmaya devam ettiklerini dile getirdi.

 

Son dönemde hastanenin tek nefroloğunun hastalanması nedeniyle bölgedeki böbrek hastalarına gerekli hemodiyalizin yapılamadığının da altını çizen AKEL Milletvekili Gavriil, hastane çalışanlarının ortaya koydukları özverili ve insanüstü çabaların yetmediğini, Devlet Sağlık Hizmetleri Organizasyonu OKYPY’nin sorumluluklarını üstlenmesi gerektiğini belirtti. Gavriil “OKYPY nihayet sorumluluklarını ne zaman üstlenecek? Önce insanların hayatlarını kaybetmesini mi bekliyorlar? Mağusa halkına ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapılmasının kabul edilemez olduğunu defalarca vurguladık” diye konuştu.

 

Yetkililerin nihayet hastanede tüm uzmanlık dallarında yeterli sayıda personel bulunması için gerekli kararları alması gerektiğini ifade eden Yannakis Gavriil, yaz sezonunun gelmek üzere olduğunu ve Hastaneye personel temin edilmediği takdirde sorunların katlanarak artacağı uyarısında bulundu.

 

PREV

AKEL Merkez Komitesi'nin toplantısının ardından Genel Sekreter Stefanos Stefanu’nun yaptığı açıklama

NEXT

AKEL Genel Sekreteri: Sosyal konutlarda yapısal yetersizlik sorunu olan 43 apartmanının acilen yeniden yapılandırılması gerekiyor