Home  |  Konuşmalar   |  Kızılyürek: Kıbrıs’ın Geleceğini Emek Üstünden Yeniden Kuracağız

Kızılyürek: Kıbrıs’ın Geleceğini Emek Üstünden Yeniden Kuracağız

 

AKEL Avrupa Parlamentosu Milletvekili Niyazi Kızılyürek, AKEL ve GUE/NGL tarafından düzenlenen “Kıbrıs’ın Gelensek Meslekleri” konulu fotoğraf yarışmasının 14 Aralık Cumartesi günü Lefkoşa ara bölgedeki Chateau Status’de gerçekleştirilen ödül töreni ve sergiye katıldı.

Kızılyürek törende Türkçe ve Yunanca olarak yaptığı konuşmada, sergide yer alan fotoğrafların Kıbrıs’ın insanların emeğiyle barış içerisinde yaşadığı bir yer olduğunu hatırlattığına ve Kıbrıs’ın geleceğinin de bu emek üzerinden yeniden kurulacağına dikkat çekti.

AP Milletvekili Niyazi Kızılyürek yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

“Öncelikle  bu güzel etkinliğe katılan tüm fotoğraf sanatçılarını kutlamak istiyorum.

Biliyor musunuz, ben bu fotoğraflara baktığım zaman aklıma şöyle bir şey geliyor; Başka bir Kıbrıs var idi ve başka bir Kıbrıs mümkündür. Bulunduğumuz yerde dolaştığınız zaman her yerde “unutmam” sloganları görürsünüz. Ama hakikaten ne hatırlıyorlar? Böyle bir şeyi hatırlamıyorlar. Neyi hatırlıyorlar? Milliyetçiliğin, şovenizmin yaptığı barbarlıkları hatırlıyorlar. Yarım bir hafıza ile “unutmam” diye bağırıyorlar. Bu sergi başka bir hatırlatma yapıyor. Bu sergi bir hatırlatma politikasıdır. Kıbrıs, insanların emeğiyle barış içerisinde yaşadığı bir yerdi. Bu emek insanları birleştiriyordu. Bu toplumsal bir tarihtir. Emek tarihidir. Kıbrıs’ın geleceğini de ancak bu emek üstünden yeniden kuracağız.”

PREV

“Kıbrıs’ın Geleneksel Meslekleri” Konulu İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması Ödül Töreninde AKEL Basın Sözcüsü Stefanos Stefanu’nun Konuşması

NEXT

Limasol’da gerçekleştirilen etkinlikte POGO Genel Sekreteri ve AKEL Milletvekili Skevi Kukuma tarafından yapılan konuşma