Home  |  Açıklamalar   |  Kıbrıs sorununda şekillenmekte olan sahne yurdumuzun ve halkımızın geleceği açısından son derece tehlikeli

Kıbrıs sorununda şekillenmekte olan sahne yurdumuzun ve halkımızın geleceği açısından son derece tehlikeli

AKEL Basın Sözcüsü Stefanos Stefanu Sn. Lute’un Kıbrıs ziyareti sırasında iki toplumun lideriyle yapacağı görüşmelerde olumlu adımlar atılması umudunu dile getirdi.

Türkiye’nin yol açtığı zorluklar ve provokatif tutumu karşısında ve iki devletli çözümü öne çıkarma hareketinin önlenmesi hedefiyle Kıbrısrum tarafının inisiyatifler üstlenmesi gerektiğini AKEL’in defalarca dile getirdiğini hatırlatan Stefanu, müzakerelerin üzerinde anlaşmaya varılmış olan zemin ve çerçevede yeniden başlaması hedefiyle nelerin yapılması gerektiğine dair AKEL’in önerisini Cumhurbaşkanı Anastasiadis’e geçen Aralık ayında sunduğunu ve bu öneride yer alanların hala daha geçerliliğini koruduğunu kaydetti.

Kıbrıs sorununda şekillenmekte olan sahnenin yurdumuzun ve halkımızın geleceği açısından son derece tehlikeli olduğunu AKEL’in bir kez daha vurguladığını söyleyen Stefanu “sadece çözümün başarılmasıyla yurdumuz özgürleşip yeniden birleşebilir, Kıbrıs ve Kıbrıslılar için güvenli bir gelecek sağlanabilir” diye konuştu.

PREV

AKEL HDP’nin İzmir’deki merkezine yapılan cani saldırıyı kınamaktadır

NEXT

II. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması’nın Ödül Töreni