Home  |  Açıklamalar   |  Hükümet derhal kamu hastanelerini her düzeyde güçlendirmelidir

Hükümet derhal kamu hastanelerini her düzeyde güçlendirmelidir

AKEL Milletvekili Marina Nikolau yaptığı açıklamada günlerdir koronavirüse yakalanan hastalar hakkında bilgilerin yayınlandığına ancak devlet hastanelerinin yatak yetersizliği nedeniyle bunları kabul edemediğine işaret etti.

 

“Hükümet ve Devlet Sağlık Hizmetleri Organizasyonu (OKYPY) tarafından pandeminin dördüncü dalgasının yönetimine yönelik güçlü endişemizi ifade ediyoruz” diye konuşan Nikolau gözlemlenen diğer tüm eksiklikler ve isabetsizliklerle birlikte bu durumun halk sağlığı ve insan hayatı açısından ciddi bir risk oluşturduğunun altını çizdi.

 

Hükümetin ve OKYPY’nin mevcut duruma ilişkin hiçbir mazeretinin olamayacağını ifade eden Marina Nikolau “Pandeminin dördüncü dalgasını yaşıyoruz ve pandemi ile başa çıkmak için kamu hastanelerinin altyapı ve personel açısından güçlendirilmiş olması yerine, insanların hastalandığını ve hastaneye kaldırılmadıklarını görüyoruz” diye ekledi.

 

AKEL Milletvekili Marina Nikolau hükümettekilerin ülkede yaşayanları aşılanmış olanlar ve aşılanmamış olanlar diye ayırma yerine, hastanelerdeki kaotik durum nedeniyle insanların hayatlarını kaybetmesinden önce, kritik sorunları çözmek için kamu hastanelerini her düzeyde güçlendirmeye yönelik olarak ellerinden geleni yapmalarının daha doğru ve iyi olacağını belirtti.

 

Marina Nikolau sağlık emekçilerine bir kez daha en içten teşekkürlerini sunarak, AKEL’in daima onların yanında olacağını da dile getirdi.

 

PREV

AKEL Mağusa için de çabalarını sürdürüyor

NEXT

2021 yılı Kültür Ödülleri HASDER ve Nina Yakovu’ya verilecek