Home  |  Açıklamalar   |  Halk ciddi zorluklar içerisinde ama Anastasiadis-DİSİ hükümeti duruma seyirci kalmaya devam ediyor

Halk ciddi zorluklar içerisinde ama Anastasiadis-DİSİ hükümeti duruma seyirci kalmaya devam ediyor

 

 

AKEL Politbüro üyesi Haris Polikarpu yaptığı açıklamada, halkın yakıt, gıda ve elektrik gibi temel ihtiyaçlarını temin etmekte ciddi zorluklar içerisinde olduğu koşullarda Anastasiadis-DİSİ hükümetinin şaşkın bir şekilde duruma seyirci kalmaya devam ettiğini söyledi.

 

Durumun kritik olduğuna ve devletin acilen müdahalesinin gerekliliğine işaret eden Polikarpu, Avrupa Komisyonu’nun bile AB üyesi devletlere artan enerji ve ısıtma bedellerine çözüm üretmek için harekete geçme çağrısında bulunduğunu hatırlattı.

 

Anastasiadis DİSİ hükümetinin halkı maalesef korumasız bırakıp, bu konuda hiçbir şey yapmamayı seçtiğine işaret eden AKEL Politbüro üyesi Haris Polikarpu “Devlet, en çok ihtiyacı olan hanelere öncelik vererek, artan geçim maliyetlerinin bir kısmını omuzlamanın yollarını bulmalıdır” diye konuştu.

 

Bu meselenin geçici ya da bitmiş olmadığını belirten Haris Polikarpu, bu nedenle, artan pahalılık dalgası karşısında toplumu desteklemek için sunduğumuz somut önerileri zenginleştirmek için tekrar inisiyatif üstleneceğiz” dedi.

PREV

Yaşamlarını barışa adayan iki yurtsevere Avrupa Vatandaşlığı Ödülü

NEXT

AKEL’den TDP’ye mesaj: Ortak Hedefleri Paylaştığımız TDP’nin Bu Mücadelede Müttefikimiz Olacağından Eminiz