Home  |  Açıklamalar   |  AKEL’den TDP’ye mesaj: Ortak Hedefleri Paylaştığımız TDP’nin Bu Mücadelede Müttefikimiz Olacağından Eminiz

AKEL’den TDP’ye mesaj: Ortak Hedefleri Paylaştığımız TDP’nin Bu Mücadelede Müttefikimiz Olacağından Eminiz

 

AKEL Merkez Komitesi Genel Sekreteri Stefanos Stefanu Toplumcu Demokrasi Partisi’nin 7. Olağan Kurultayı’na gönderdiği mesajla AKEL Merkez Komitesi’nin ve şahsen kendisinin en iyi dileklerini iletti.

 

İçinden geçmekte olduğumuz bu karanlık dönemde, AKEL ve Toplumcu Demokrasi Partisi ortak hedefleri paylaştığının altını çizen Stefanu, iki partinin de bir yandan çatışmacı milliyetçi retoriğe, toprak üzerinde kabul edilemez yeni oldubittilere, federal çözüm çerçevesinin dışına çıkan siyasi pozisyonlara ve maksimalizmin yol açtığı çıkmaza karşı çıkmayı hedeflediklerini vurguladı. “Diğer yanda da amacımız, Kıbrıs halkında umut yaratmak, diyaloğu Crans Montana’da kalınan yerden devam ettirmek ve iki toplum arasında barış, empati ve yeniden yakınlaşma politikalarını geliştirmek olmalıdır” dediği mesajına AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu, “Kıbrıs sorununu çözüme kavuşturmak için gerekenin zaman ve yeni fikirler değil, federal bir çözüm hedefine yönelik irade ve azim olduğuna inancımız tamdır. BM’nin ilgili kararları, son müzakere dönemlerinin müktesebatı ve 2017 yılına kadar varılan yakınlaşmalar bizi kısa sürede çözüm hedefine yaklaştırabilecek çerçevedir” diye ekledi.

 

“AKEL olarak bu hedeflere bağlıyız ve Partinizin bu mücadelede müttefikimiz olacağından eminiz. İki toplumda da ülkenin tüm ilerici güçlerinin ortak mücadelesi Kıbrıs’ın ve Kıbrıs halkının yeniden birleşmesinin anahtarıdır diye eklediği mesajında Stefanu, TDP’yi hedeflerine daha da yaklaştıracak verimli bir Kurultay dileğinde bulundu.

 

PREV

Halk ciddi zorluklar içerisinde ama Anastasiadis-DİSİ hükümeti duruma seyirci kalmaya devam ediyor

NEXT

Bu hükümet Kıbrıs sorununda sergilediği tutumlar nedeniyle aklımızı yitirmemize neden olacak