Home  |  Açıklamalar   |  Gelişmeler yurt içindeki NATO yanlılarını bir kez daha yalanlamaktadır

Gelişmeler yurt içindeki NATO yanlılarını bir kez daha yalanlamaktadır

 

Madrid’deki NATO Zirve Toplantısı, dünya barışı açısından ürkütücü gelişmeleri fotoğrafladı. Yeni Stratejik Anlayış ve İttifak’ın sürekli genişletilmesi dünya çapında daha öncesinde benzeri görülmemiş bir militarizasyonun ve aynı zamanda Rusya ve Çin ile rekabetin tırmandırılmasının habercisidir.

 

Türkiye ile ilgili alınan kararlar savaş ittifakının niteliğini ve işgalci gücün bu ittifaktaki rolünü teyit etmektedir. NATO’cular uluslararası hukuk ve demokrasiye atıfta bulunurken, aynı esnada Kıbrıs’ta, Irak’ta ve Suriye’de işgalci güç olan, Yunanistan’ı ve diğer bölge ülkelerini tehdit eden, kendi içinde insan haklarını ve demokrasiyi çiğneyen Erdoğan Türkiye’sini ödüllendirmektedirler. NATO içinde yapılan pazarlık çerçevesinde Türkiye’nin elde ettiği karşılıklar akıl almaz olup, Kürt hareketine karşı yeni barbarca bir baskının uygulanması anlamına da gelecektir. Türkiye’nin PESCO’ya katılımıyla ilgili talepleri, NATO-AB bağlantısının sürekli olarak güçlendirilmesinin ne anlama geldiğine dair yaptığımız uyarıları da teyit etmektedir.

 

Gelişmeler yurt içindeki NATO yanlılarını bir kez daha yalanlamaktadır. NATO Kıbrıs’ta güvenlik sunamaz. NATO’nun yaptığı Türkiye’nin jeostratejik rolünü sürekli olarak güçlendirmektir.

 

PREV

DİKO “sıfır asker, sıfır garanti” hakkında AKEL’e değil, kendi Cumhurbaşkanı adayı Hristodulidis’e sorsun

NEXT

Biz çözüm için çabalamazsak, kimsenin bizim için bunu yapması söz konusu değil!