Home  |  Açıklamalar   |  Filistin halkıyla dayanışmamızı bir kez daha dile getirdik

Filistin halkıyla dayanışmamızı bir kez daha dile getirdik

AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu Filistin Büyükelçisiyle bir araya geldi ve AKEL’in Filistin halkıyla dayanışmasını bir kez daha dile getirdi.

 

Filistin Büyükelçisi Abdullah Attari İsrail işgalinin sürekli derinleşmesinin ve kolonizasyonun genişlemesinin hem Filistinlilerin yaşamlarında hem de sorunun çözüme kavuşturulmasında trajik derecede olumsuz etkilerinin olduğunun altını çizerek yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

 

Filistin Büyükelçisi Abdullah Attari ile görüşmesinde Orta Doğu ve Doğu Akdeniz bölgesindeki durum hakkında da görüş alışverişinde bulunan Stefanos Stefanu, Filistin halkının mücadelesiyle AKEL’in dayanışmasını ifade etti ve İsrail’in sürdürdüğü işgale ve Filistin topraklarındaki kolonizasyonuna son verilmesi ve tüm siyasi mahkumların serbest bırakılması yönünde AKEL’in daimî tezini dile getirdi.

 

Stefanu “Kıbrıs için talep ettiğimizi Filistin için de uluslararası hukuka saygı gösterilmesini ve ilgili BM kararlarının uygulanmasını talep ediyoruz. İsraillilerin ve Filistinlilerin barış içinde yaşamaları ve Orta Doğu’nun bu çalkantılı bölgesinin huzur bulması için tek çözüm İsrail’in işgalinin ve kolonizasyonunun derhal sona ermesi ve başkenti Doğu Kudüs olan, 4 Haziran 1967 sınırlarında bağımsız bir Filistin devletinin derhal tanınmasıdır” dedi.

PREV

Görüşlerinden dolayı mağdur edilen Kıbrıslıtürklerle dayanışmamızı dile getiriyoruz

NEXT

Yeni bir sosyal politikaya ve tüm emekçilerin temel haklarını güvence altına alacak mekanizmalara acilen ihtiyaç var