Home  |  Açıklamalar   |  En Aktif Kıbrıslı AP Milletvekili Neoklis Silikiotis

En Aktif Kıbrıslı AP Milletvekili Neoklis Silikiotis

 

Seçildikleri günden bugüne kadar Avrupa Parlamentosu milletvekillerinin değerlendirmesini yapan MEPs Ranking resmi internet sayfasına göre AP Milletvekilleri arasında en aktif Kıbrıslı milletvekilinin Neoklis Silikiotis olduğu açıklandı. Silikiotis ayrıca bütün AB üyesi ülkelerin toplam 751 milletvekili arasında da 75. sırada yer aldı.

Avrupa Parlamentosu milletvekilleri hazırladıkları yasama raporları, bilirkişi raporları ve gölge raportörlüklerle Avrupa Parlamentosu’nun siyasi tezlerinin biçimlenmesinde uyguladıkları nüfuz ve Avrupa Parlamentosu’nun siyasi gruplarının,  çeşitli komitelerinin ve delegasyonlarının başkanlığındaki ve koordinasyon gruplarındaki katılımları dikkate alınarak değerlendiriliyorlar.

AP Milletvekillerinin çalışmaları hakkındaki bütün bilgilere yurttaşlar http://www.mepranking.eu/state.php?st=CY#meps internet sayfasından ulaşabilirler.

23 raporda ve 15 bilirkişi raporunda gölge raportör görevini üstlenen, 3 rapor ve 2 bilirkişi raporu hazırlayan Neoklis Silikiotis, yasal çerçevenin iyileştirilmesine yönelik olarak bugüne kadar toplam 1886 değişiklik önerisinde bulundu.

PREV

Cumhurbaşkanı İma Ve Suçlamalarıyla Müzakerelerin Yeniden Başlamasına Nasıl Hizmet Edebilir?

NEXT

AKEL Nobel Barış Ödülü’ne Aday Gösterilen Sevgül Uludağ’ı Tebrik Eder