Home  |  Açıklamalar   |  DİKO ve EDEK’in oylarıyla utanç müzesi için mali kaynak sunuluyor – Ne oldu da “Grivas Müzesi” hakkındaki fikirlerini değiştirdiler?

DİKO ve EDEK’in oylarıyla utanç müzesi için mali kaynak sunuluyor – Ne oldu da “Grivas Müzesi” hakkındaki fikirlerini değiştirdiler?

 

 

Anastasiadis-DİSİ hükümetinin yana yakıla oluşturmak istediği “Grivas Müzesi” için mali kaynak dün Temsilciler Meclisi’nin Maliye Komitesi’nde DİKO ve EDEK’in oylarıyla onaylandı. Hükümet önceki yıllarda bu fonun DİSİ ve ELAM’ın oylarıyla onaylanması için çalışmıştı. Ancak hükümetin bu teşebbüsü AKEL, DİKO, EDEK, Ekologlar Hareketi ve DİPA milletvekilleri tarafından engellenmişti.

 

Baş haini hâlâ daha onurlandıran ve ekonomik krizden halkın bunaldığı bir dönemde binlerce avroyu tarihsel gerçeklere aykırı aşırı sağ propaganda uğruna savurmakta ısrar eden DİSİ ve ELAM’ın sergilediği tutum şaşırtıcı değildir. Ancak bu konuda düne kadar sergiledikleri tutumu terk eden DİKO ve EDEK’in ortaya koydukları tutum üzücü bir sürprizdir.

 

DİKO ve EDEK’in liderleri Grivas ve işlediği suçlar hakkında görüşlerini ne zaman değiştirdiler?

 

Tarihsel gerçeklerin çarpıtılmasına ve tahrif edilmesine karşı yıllardır Sol ile birlikte direnen merkez siyasal alanın insanlarına ve Demokratik Direniş mücadelecilerine ne diyecekler?

 

Görülen o ki, en yozlaşmış hükümetin Bakanı olan DİSİ’ci Nikos Hristodulidis’e verilen desteği şimdi utanç müzesine, “Grivas Müzesi”ne verilen destek izliyor.

 

Kesin olan tek şey şudur: DİSİ hükümetinin utanç müzesi için yaptığı planların merkez siyasal alan milletvekillerinin oylarıyla gerçekleştirilmesi karşısında yurdumuzun tüm demokrat insanları öfke duymaktadır.

 

PREV

Spor alanlarında yaşanan şiddet olayları karşısında sıfır tolerans gösterilmelidir

NEXT

Hükümet emekçilere yönelik taahhütlerini yerine getirmelidir - Havalimanındaki özel şirketler işten çıkarmaları geri almalıdır