Home  |  Açıklamalar   |  Devlet kapsamlı bir sosyal politikayı yaşama geçirmelidir

Devlet kapsamlı bir sosyal politikayı yaşama geçirmelidir

 

AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu başkanlığındaki AKEL heyeti dün Kıbrıs Bankalar Birliği ile görüştü. Görüşmede ABD ve İngiltere’nin yaptırımlarının uygulanmasının Kıbrıs ekonomisine etkileri, faizlerin arttırılması, hacizler, çalışanların ve işletmelerin karşı karşıya oldukları zorluklar ele alındı.

 

AKEL Genel Sekreteri Stefanu hacizler ve faiz oranları hakkında AKEL’in önerilerini sunma fırsatı buldu. Özellikle bankalara kredi borcu olanların adalete erişimiyle ilgili hukuki düzenlemeler için AKEL’in Meclis’te üstlendiği inisiyatifler ve yeniden yapılandırma kapsamında gönüllü gayrimenkul takası konusundaki girişimler hakkında bilgi verdi.

 

Stefanos Stefanu ayrıca konut hakkının güvence altına alınmasına ve faiz oranlarındaki sürekli artışlar karşısında somut önlemlerle borçluların desteklenmesine yönelik kapsamlı bir sosyal politikayı devletin yaşama geçirmesinin gerektiğini bir kez daha vurguladı.

 

Stefanu başkanlığındaki AKEL heyetinde Milletvekili ve Meclis Maliye Komitesi Üyesi Aristos Damianu ile AKEL Ekonomi Bürosu Sorumlusu Haris Polikarpu yer aldı.

PREV

Uygun fiyatlı konutlar sağlanması için devlet ve yerel yönetim kurumlarının işbirliği yapması gerekiyor

NEXT

AKEL iki toplumlu eylemi destekliyor: "Yeni Yollar Açıyoruz - Kıbrıs'ı Yeniden Birleştiriyoruz"