Home  |  Açıklamalar   |  Değişim laftan ibaret değildir, somut bir içeriği var ve yakında somut bir adı ve soyadı da olacak

Değişim laftan ibaret değildir, somut bir içeriği var ve yakında somut bir adı ve soyadı da olacak

 

AKEL genel Sekreteri Stefanos Stefanu 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, DİKO Parti ile ortak bir adayı desteklemek için anlaşmaya varma çabasının ne yazık ki sonuç vermediğini ama bunun DİKO ile uzlaşı köprülerinin yıkıldığı veya AKEL’in ilerici değişimi gerçekleştirmeye yönelik stratejik hedefini terk ettiği anlamına gelmediğini söyledi.

 

“DİKO AKEL’in doğal bir muhatabıdır ve bu ilişkiyi yurttaşlara etkin bir şekilde hizmetlerimizi sunabileceğimiz Meclis’te AKEL olarak güçlendirmek istiyoruz” diye konuşan Stefanu, “Bizim için ana mesele ilerici değişimdir. Yani, sayfayı çevirip, halktan yana yeni bir hükümetin göreve gelmesidir” diye ekledi.

 

AKEL’in ortaya koyduğu bu çabada muhalefet ve toplumsal güçleri bir araya getirmeyi arzuladığını kaydeden Stefanos Stefanu “AKEL olarak ilerici değişime inanan siyasi ve toplumsal güçlerle temaslarımızı sürdürüyoruz. Bu hükümet ve izlediği politikalar gitmeli çünkü ülke ve özellikle genç nesil daha iyi günleri hak ediyor” dedi.

 

Anastasiadis-DİSİ hükümetinin ve izlediği politikaların devamını teşkil edecek bir adaylığın AKEL’i karşısında bulacağını da belirten Stefanu, değişimin laftan ibaret değil, somut bir içeriğinin olduğunun ve yakında somut bir adının ve soyadının olacağını da sözlerine ekledi.

 

PREV

Hükümet pahalılığa teslim oldu

NEXT

AKEL Heyeti Çocuk Sığınma Evi’ni ziyaret etti