Home  |  Açıklamalar   |  AKEL Heyeti Çocuk Sığınma Evi’ni ziyaret etti

AKEL Heyeti Çocuk Sığınma Evi’ni ziyaret etti

AKEL Basın Sözcüsü, Milletvekili ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Yorgos Kukumas, İnsan Hakları Bürosu Sorumlusu Stavri Kalopsidiotu ve Sosyal Politikalar Alanı Sorumlusu Evanthia Savva’nın da yer aldığı AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu başkanlığındaki AKEL heyeti Çocuk Sığınma Evi’ni ziyaret ederek, uzman görevlilerden Çocuk Sığınma Evi’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

AKEL Genel Sekreteri meselelerin kapsamlı bir biçimde ele alınmasına yardımcı olabilecek ilgili devlet kurumlarıyla işbirliği içinde Hope For Children örgütü tarafından Çocuk Sığınma Evi’nde yürütülen önemli çalışmaların altını çizdi. Aynı zamanda, çocukları korumak için benzer yapıların diğer kentlerde de oluşturulmasının gerektiğine ve bunun da hükümetin sorumluluğunda olduğuna işaret etti. Bu yapıların yönetim sorumluluğunu üstlenen sivil toplum kuruluşlarının devlet tarafından sürekli bir biçimde desteklenmesi ihtiyacını da vurgulayan AKEL Genel Sekreteri, bu yönde ortaya koyulan çabaları ve faaliyet gösteren kuruluşları AKEL’in desteklemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

PREV

Değişim laftan ibaret değildir, somut bir içeriği var ve yakında somut bir adı ve soyadı da olacak

NEXT

Halkın ihtiyaçlarını etkin bir şekilde finanse edebilen istikrarlı ve güvenilir bir bankacılık sisteminin varlığı önemlidir