Home  |  Açıklamalar   |  AKEL’in Noel mesajı

AKEL’in Noel mesajı

 

AKEL olarak, Noel vesilesiyle tüm Kıbrıs halkına sağlık, esenlik, başarı ve refah dileklerimizi sunuyoruz. Bugünlerde ve tatil günlerinde dahi vardiyalı olarak çalışan ve herkesin saygısını iki misli hak eden özellikle perakende ticaret ve yiyecek-içecek sektöründe, hastanelerde ve faal olma zorunda olan temel hizmetlerde çalışan tüm emekçilere en iyi dileklerimizi iletiyoruz.

 

Bu günlerin bayram havasına rağmen, ülkemizde de binlerce insanın büyük maddi sıkıntılarla ve güçlüklerle, yoksulluk ve hatta sefalet içinde yaşam mücadelesi vermeye devam ettiğini unutmuyoruz. Halkımızın ne mutlu ki hala daha sunduğu sosyal dayanışmanın yanı sıra, yurdumuzun bir dayanışma ve refah devletine ihtiyacı var. Ve hepimiz bunun için çalışmalıyız.

 

Ülkemizde yaşayan mülteci ve göçmenlere de dayanışma mesajımızı gönderiyoruz. Noel’in sevgi mesajının her insanı, her dini, dili ve ırkı kucakladığını tekrar hatırlatıyoruz. Yabancı düşmanlığı ve ırkçılık, bugünlerde halkımızın kutladığı her şeye yabancıdır.

 

Bu düşüncelerle, yaşamları yok eden ve toplumun direncini tüketen pandeminin ülkemizde ve tüm dünyada sona ermesini ve tüm insanlığın nihai olarak bunun üstesinden gelmesini diliyoruz.

 

Herkese iyi yıllar, sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

PREV

Çevrenin korunmasına yönelik mücadelenin yolu kendi ülkemizde eylemden geçer

NEXT

AKEL Genel Sekreteri Stefanos Stefanu’nun yeni yıl mesajı